ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی در نوروز ممنوع است

0

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از ممنوعیت ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی در نوروز خبر داد.

حسین ذوالفقاری، معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور و رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در شصتمین جلسه این کمیته جزئیات دستورالعمل‌های سفرهای نوروزی در شرایط کرونا را شرح داد.

ممنوعیت ورود و خروج از شهرهای قرمز و نارنجی در نوروز

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص دستورالعمل‌های سفرهای نوروزی در شرایط کرونا عنوان کرد:

اصل بر نرفتن سفر و پرهیز هرگونه جابه‌جایی بین شهری است. سفر به شهرها و از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی کرونایی ممنوع است و از ۲۵ اسفند ماه که رنگ بندی شهرها اعلام می شود، تا ۱۵ فروردین ماه به همان منوال خواهد بود. چنانچه در طول تعطیلات وضعیت شهری تغییر کند و قرمز یا نارنجی شود، مسافرین سه روز مهلت دارند که از آن شهر خارج شوند و مسافری هم نمی‌تواند وارد آن شهر بشود. هم استان‌ها و هم نیروی انتظامی برای کنترل کامل شهرهای قرمز و نارنجی متمرکز باشند.

ذوالفقاری در ادامه افزود حتما مردم می‌بایست فاصله اجتماعی را رعایت کنند و این فقط ویژه افرادی که به سفر می‌روند نیست. همچنین اگر فردی تست کرونا آن مثبت باشد و قرنطینه را رعایت نکرده و مسافرت کند، علاوه بر جلوگیری در مسیر و برگرداندن مبلغی را جریمه خواهند شد و باید به مراکز قرنطینه بروند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود