رئیس شورای رقابت: قیمت خودرو در بهار ۱۴۰۰ افزایش پیدا می‌کند

رئیس شورای رقابت اعلام کرد قیمت خودرو تولید شده در کارخانه بر اساس نرخ تورم بخشی در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا می‌کند.

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت در خصوص افزایش نرخ خودرو در سال جدید گفت قطعا در سه ماه اول سال ۱۴۰۰ قیمت خودروهای داخلی تولید شده در کارخانه‌ها افزایش خواهد یافت. وی افزود در زمستان سال ۹۹ تورم ۱۴ درصدی را روی قیمت ماشین اعمال نکردیم، اما در بهار ۱۴۰۰ میزان تورم بخشی را به اضافه نرخ زمستان به صورت یکجا به قیمت خودرو اضافه خواهیم کرد.

جزئیات افزایش قیمت خودرو در بهار ۱۴۰۰

رئیس شورای رقابت در ادامه بیان کرد می‌توان گفت تا ابتدای سال ۱۴۰۰ حدود ۶ ماه است که قیمت ماشین در کارخانه هیچ افزایشی پیدا نکرده است و سه ماه پایانی سال نیز به دلیل پایین بودن نرخ تورم، شورای رقابت موافق افزایش قیمت نبود. وی افزود همچنان در قیمت‌گذاری نرخ تورم بخشی مدنظر است.

رضا شیوا در ادامه اظهار کرد برای تصمیم‌گیری قیمت ماشین در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ منتظر اعمال نرخ تورم بخشی از سوی بانک مرکزی هستیم تا قیمت خودرو بر اساس آن تغییر یابد. وی افزود اکنون قیمت ماشین در ۶ ماه پایانی سال ۹۹ مورد بررسی قرار خواهد گرفت و بر اساس نرخ تورم بخشی اعلامی از سوی بانک مرکزی، قیمت ماشین در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود