مک لارن F1 با قیمت ۱۵ میلیون دلار در حراجی به مزایده گذاشته می شود + عکس

0 12

بدون شک مک لارن F1 مهمترین ابرخودروی دهه ۱۹۹۰ است.

فرصتی برای داشتن نمونه ای بکر با تنها ۳۸۷ کیلومتر (۲۴۰.۵ مایل) در کیلومتر شمار در حراج گودینگ اند کمپانی در ماه آگوست وجود خواهد داشت. طبق تخمین فروشنده، این خودرو احتمالاً بیش از ۱۵ میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

1995-mclaren-f1-gooding-and-company-auction-2020-rear-doors-open.jpg
بدنه منحصر به فرد آن به رنگ یکبار قهوه ای کریتون است. در داخل، روکش صندلی ترکیبی از چرم روشن و قهوه ای تیره به کار رفته است.

یک خریدار در ژاپن اولین مالک آن بود. این فرد خودرو را نگهداری کرده و به ندرت با آن رانندگی می کرد. سپس این خودرو به گاراژ یک شخص آمریکایی رفت که او نیز بندرت F1 را برای رانندگی بیرون می آورد.

1995-mclaren-f1-gooding-and-company-auction-2020-instruments.jpg

دیدن یک مک لارن F1 برای فروش به اندازه کافی نادر است، حالا در این نمونه لوازم جانبی نیز همراه آن است و آن را به یک خودروی کامل تبدیل می کند. ساعت نادر TAG Heuer و کیت ابزار تیتانیوم به رنگ طلایی نیز در آن گنجانده شده است. یک صندوقچه ابزار FACOM نیز بخشی از حراج است. حتی لاستیک های اصلی گودییر ایگل F1هنوز دور چرخ ها موجود اند.

1995-mclaren-f1-gooding-and-company-auction-2020-cockpit.jpg
F1 در حال حاضر یک نماد است. این خودرو از ترکیبی از مواد استفاده می کند که امروزه مانند فیبر کربن، کولار، تیتانیوم و ورق طلا هنوز عجیب هستند. موتور ۶.۱ لیتریV12​​بی ام و، ۶۱۸ اسب بخار قدرت (۴۶۱ کیلووات) تولید می کند و از طریق یک جعبه دنده شش سرعته دستی کار می کند. حداکثر سرعت آن بیش از ۲۰۰ مایل در ساعت است.

پس از طی مسافت کمتر از ۱۰ مایل از زمان تحویل، این مک لارن F1 یک خودروی بی عیب و نقص به شمار می آید.

1995-mclaren-f1-gooding-and-company-auction-2020-nose.jpg

منبع:خبر خودرو
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود