معرفی مشخصات پیشرانه های لوکس ترین محصول شرکت مدیران خودرو

0 16

تیگو۸ به عنوان لوکس ترین محصول شرکت مدیران خودرو قرار است به زودی به بازار کشور عرضه شود ، به عنوان یک شاسی بلند لوکس دوباره محصولی از شرکت مدیران خودرو سنت شکنی میکند و یک خودروی چینی وارد سگمنتی لوکس میشود که برای اولین بار یک محصول چینی به تولید انبوه میرسد .

محصولات شاسی بلند چری در ایران معمولا با یک نوع پیشرانه روانه بازار می شود و تنوع خیلی خاصی در آنها دیده نمی شود. حال سوال اینجاست که برای تیگو۸ چه پیشرانه و سیستم های انتقال قدرتی در نظر گرفته شده است تا این شاسی بلند بزرگ را به آرامی و با قدرت به حرکت در آورد.

23.jpg
برای تنوع و قدرت انتخاب شرکت مدیران خودرو ، ۲ نوع پیشرانه و سیستم انتقال قدرت را برای این خودرو در نظر گرفته شده است ، یکی از این پیشرانه ها ۲ لیتری توربو میباشد که برای اولین بار بر روی خودروی تیگو۸ پرو نصب شده ، دارای قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۵۰ نیوتن در متر میباشد و همچنین سیستم انتقال قدرت آن ۹ سرعته CVT میباشد ، قابل ذکر است که این سیستم انتقال قدرت ۹ سرعته در سال ۲۰۱۸ در میان برترین گیربکسهای خودروهای موجود در بازار چین قرار گرفته است .

24.jpg
مصرف سوخت ترکیبی این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر ۸.۲ لیتر میباشد که برای خودروهای این ابعاد کاملا مناسب و به صرفه میباشد .

اما موتور دیگری نیز برای این خودرو در نظر گرفته شده که ۱.۶ لیتری TGDI ( توربو با تزریق سوخت مستقیم) میباشد و از آخرین تکنولوژی های روز بهره میبرد این موتور پر قدرت و پر بازده با داشتن قدرت ۱۹۷ اسب بخار و گشتاور ۲۹۰ نیوتن در متر در ۲۲۰۰ دور در دقیقه توان و شتاب فوق العاده ایی را برای تیگو۸ به همراه می آورد . و همچنین مصرف سوخت ترکیبی آن ۶.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر میباشد که برای این سگمنت خودرو بسیار مطلوب میباشد .

22.jpg

قابل ذکر است که بازدهی این موتور ۳۸ درصد میباشد که برای موتورهای درون سوز بازدهی بسیار بالایی میباشد به طور مثال بازدهی موتور فولکس واگن تیگوان ۳۷.۲ درصد میباشد و این موتور در میان ۱۰ موتور برتر در کشور چین انتخاب شده است. همچنین این مدل تیگو۸ از یک گیربکس دو کلاچه ۷ سرعته بهره میبرد که قطعا مورد توجه کسانی که علاقمند به رانندگی مهیج و اسپورتی هستند قرار میگیرد و شتاب ۰ تا ۱۰۰ آن تنها در ۸.۹ ثانیه صورت می پذیرد تا در مجموع رقیبی تازه نفس با امکانات مناسب و پر قدرت برای خودروهای وارداتی را روانه بازار نماید .

منبع:دنیای خودرو
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود