معرفی جیلی امگرند GSe؛ کراس اوور الکتریکی خالص و اقتصادی با امکانات روز + قیمت

0 13

امگرند جی اس ایی(GSe) یکی از محصولات کمپانی خودروسازی جیلی چین است که در واقع نسخه تمام الکتریکی کراس اوور GS محسوب می شود. جالب آنکه در سال ۱۳۹۵ اخباری مربوط به احتمال حضور جی اس در بازار ایران مطرح شد که در نهایت این پروژه به نتیجه ای نرسید.

در ایران شاسی بلند جیلی را به نام ایکس ۷ می شناسند که هم واردات زیادی به کشور نداشت و هم خیلی مورد اقبال بازار بر خلاف سدان ام گرند ۷ آن قرار نگرفت.

اما نسخه الکتریکی جی اس به عنوان یک محصول پاک و امروزی جایگزین نمونه بنزینی آن شد و می تواند به عنوان یک خودروی اقتصادی و پاک مناسب خانواده مدنظر قرار گیرد. این خودرو در زمان عرضه باتوجه به تریم از ۱۸ تا ۲۵ هزار دلار قیمت گذاری شد.

43.jpg

44.jpg
ابعاد

جی اس ایی از منظر ابعاد برابر با ۴۴۴۰ میلیمتر در طول، ۱۸۳۳ میلیمتر در عرض و ۱۵۶۰ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورها نیز برابر با ۲۷۰۰ میلیمتر است. ارتفاع از سطح زمین برابر با ۱۶۰ میلیمتر محاسبه شده است. رینگ ها در حالت استاندارد ۱۷ اینچی هستند.

42.jpg
پیشرانه

در تمامی تریم های این خودرو از یک موتور الکتریکی ۱۲۰ کیلوواتی(۱۶۱ اسب بخار) با گشتاور ۲۵۰ نیوتن متر استفاده شده است. انرژی مورد نیاز برای پیشرانه الکتریکی از یک باتری  ۵۳.۱ یا ۶۱.۹ کیلووات ساعت تامین می شود. برد حرکتی خودرو با باتری قویتر برابر با ۴۰۰ کیلومتر محاسبه شده است. زمان لازم برای شارژ کامل این باتری لیتیومی برابر با ۹.۵ ساعت است.

خودرو طی ۹.۹ ثانیه از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برساعت می رسد. وزن تقریبی جی اس ایی ۱۶۳۰ کیلوگرم عنوان شده است.

سیستم ترمز در تمامی چرخ ها دیسکی است.

همانند اکثر خودروهای الکتریکی بازار، برای جعبه دنده نمونه تک سرعته در ارتباط با محور جلو فعال است.

45.jpg

46.jpg
کابین

فضای داخل کابین در سطح یک محصول اقتصادی در وضعیت قابل قبولی قرار دارد. مواد شکل دهنده اکثر قسمت ها بافت سخت دارند. از جمله امکانات کابین می توان به سیستم تهویه اتوماتیک، استارت دکمه ای، نمایشگر دیجیتال اطلاعات کیلومتر، نمایشگر لمسی سیستم سرگرمی، بلوتوث، ناوبری ماهواره ای، تنظیم الکتریکی صندلی ها، استراحتگاه دست هر دو ردیف، پاور ویندوز، برف پاک کن عقب و … اشاره کرد.

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: رادار پارک، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، پایداری الکترونیکی، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی، هدلایت اتوماتیک، ایربگ جانبی، ایزوفیکس و … قابل اشاره هستند.

بخشی از امکانات مورد اشاره در حالت آپشن روی تریم ها ارائه می شوند.

47.jpg

48.jpg

49.jpg

منبع:عصر ایران
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود