دلیل به شدت بی کیفیت شدن برخی قطعات یدکی خودرو چیست؟

0 36

 این روزها صاحبان خودرو در کنار گرانی قیمت قطعات یدکی خودرو با مشکل کیفیت پایین قطعات نیز روبرو هستند. این مسئله هزینه زیادی را به دارندگان خودرو تحمیل می کند و در عین حال باعث هدر رفتن وقت آنها نیز می شود. گاهی قطعات یدکی بی کیفیت در بسته بندی شرکت های معتبر به مردم عرضه می شود اما آنچه در این بسته ها وجود دارد در واقع قطعات تقلبی و غیر استاندارد است.

 مهدی کاظمی، سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران در این مورد معتقد است: به دلیل اینکه تحریم هستیم، ممکن است برخی از قطعات اصلی خودرو در بازار کم باشد. این هم یکی دیگر از مشکلات اساسی است که تحریم ها بر صنعت خودروی کشور تحمیل کرده اند.

وی با اشاره به اینکه برخی قطعات خودروهای خارجی در بازار به صورت اصلی وجود ندارد، گفت: طبیعتا به دلیل اینکه تحریم هستیم، ممکن است برخی از قطعات اصلی خودرو در بازار کم باشد اما همکارانمان سعی می کنند قطعات اصلی از گوشه و کنار دنیا بیاورند، هرچند ممکن است گاهی این قطعات را نتوانند وارد کشور کنند.

وی افزود: ممکن است حتی در بازار برخی از قطعات بی کیفیت نیز وجود داشته باشد،  به این صورت که این قطعات را در مراکز زیر زمینی تولید می کنند و در بسته های اصل و با جنس بی کیفیت به فروش می رسانند.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران در پاسخ به این سوال که چرا در بازار برخی از قطعات اصلی خودروهای خارجی مانند مگان، ماکسیما و سوزوکی وجود ندارد، نیز گفت: برخی قطعات برای خودروهای خارجی مانند ماکسیما در بازار وجود دارد و فروشنده زیادی هم دارد. افراد می توانند برای تامین این قطعات به پاساژی که فروشنده قطعات اصلی هستند مراجعه کنند.

کاظمی ادامه داد: در برخی موارد، در تامین قطعات برخی خودروهای کره ای ممکن است به دلیل تحریم به مشکل بر بخوریم، چرا که شرکت های کره ای اجازه تعامل با ایران را ندارند، اما از طرفی شرکت های کره ای چون بازار ایران را در دست داشتند اکنون بیکار نمی مانند و قطعات را از شرکت های دیگر ارسال می کنند.

سخنگوی اتحادیه لوازم یدکی خودرو و ماشین آلات تهران افزود: متاسفانه تاکنون حمایت دولت ها را نداشته ایم و گمرک هم همکاری لازم را نداشته است که این مسئله باعث شد قطعات بی کیفیت وارد کشور شود. اگر با اتحادیه همکاری شود ظرفیت بسیار مناسبی برای واردات قطعات کمیاب وجود دارد.

منبع ایران جیب
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود