بازیگران دهه هشتادی سینما و تلویزیون

0

در میان تمام ستارگان سینما و تلویزیون ایران برخی از بازیگران نوجوانی هستند که متولد دهه هشتاد بوده و استعداد بسیاری برای ادامه راه بازیگری دارند.

بازیگران نوجوان که در دهه هشتاد به دنیا آمده اند

سینما و تلویزیون همیشه کودکان با استعدادی را در دهه های مختلف به دنیای بازیگری معرفی کرده است که گاه نقشهای مهمی را ایفا کرده و جوایز مختلفی را دریافت نموده اند.

این ستارگان کوچک و با استعداد در برخی از فیلم و سریال ها نقش های اصلی را بر عهده داشته اند. در این بخش از دیجیاتک بازیگران متولد دهه هشتاد که چهره های شناخته شده ای در سینما و تلویزیون هستند را بیشتر بشناسید.

مهدی قربانی

مهدی قربانی متولد ۳ آبان ۱۳۸۱ است که توسط سعید روستایی با فیلم ابد و یک روز برای اولین بار مقابل دوربین قرار گرفت. او با نشان دادن استعداد خود در زمینه بازیگری یکی از نقش های محوری این فیلم را بر عهده گرفت و پس از آن، در فیلم های موفقی چون «بیست و یک روز بعد»، «تنگه ابوقریب»، «روز صفر» و سریال «خاتون» در شبکه نمایش خانگی حضور داشته است.

این بازیگر دهه هشتادی برای نقش آفرینی در فیلم «بیست و یک روز بعد» جایزه بهترین بازیگر نوجوان را از سه جشنواره معتبر داخلی دریافت کرد.

 مهدی قربانی

امیررضا فرامرزی

امیررضا فرامرزی بازیگر نوجوان سینما و تلویزیون متولد ۳۱ فروردین ۱۳۸۶ در شهرکرد است.

این بازیگر دهه هشتادی با فیلم اسکی باز در سال ۱۳۹۶ وارد سینما شده و برای بازی در این فیلم برنده سه جایزه شد. امیررضا فرامرزی در فیلم های «غلامرضا تختی»،«ماهی و برکه»، «بچه گرگهای دره سیب» و سریال «از سرنوشت» و «بچه مهندس۴» نقش آفرینی کرده است.

امیررضا فرامرزی

مانی رحمانی

مانی رحمانی بازیگر نوجوان و با استعداد کشورمان متولد ۱۲ اردیبهشت ۱۳۸۳ است.

این بازیگر برای اولین بار در سن ۶ سالگی مقابل دوربین سریال زن بابا به کارگردانی سعید آقاخانی رفت و اولین نقش مهم خود را در ۱۱ سالگی در فیلم سینمایی «خانه ای در خیابان چهل و یکم» به کارگردانی حمیدرضا قربانی ایفا کرد.

مانی رحمانی عمده شهرت خود را با بازی در سریال بچه مهندس و نقش نوجوانی جواد جوادی کسب کرد و اتفاقات جنجالی و داستان کودک همسری در این سریال باعث دیده شدن بیشتر او شد.

ان هنرمند نوجوان در فیلم های خیال نقش، فیلم شوق خواندن، فیلم  ایستاده در آغاز و سریال مسافر زمان نیز نقش آفرینی کرده است.

مانی رحمانی

محمدرضا شیرخانلو

محمدرضا شیرخانلو یکی دیگر از بازیگران دهه هشتادی است که در ۲۷ فروردین ۱۳۸۵ به دنیا آمده است.

استعداد این بازیگر نوجوان کشورمان حین بازی فوتبال توسط یک خبرنگار کشف شد. این خبر نگار بعدها محمدرضا شیرخانلو را به سیروس مقدم جهت بازی در سریال چک برگشتی معرفی کرد.

این نوجوان شناخته شده در دنیای هنر با فیلم دهلیز، بازی در سینما را تجربه کرده و از آن پس در فیلم و سریال های بسیاری همچون نهنگ هنبر، مطرب، نفس، دیوار و پرده نشین نقش آفرینی کرد.

سریال دودکش ۲، آخرین کار تلویزیونی محمدرضا شیرخانلو است.

محمدرضا شیرخانلو

مانیا علیجانی

مانیا علیجانی بازیگر خوش سر و زبان سریال هیولا ۲۳ تیر ۱۳۸۷ متولد شده است.

این بازیگر نوجوان کشورمان برای اولین بار در فیلم «خانه ای در خیابان چهل و یکم» مقابل دوربین قرار گرفت و پس از آن در آثار مطرحی چون «خرگیوش» و «تابستان داغ» نقش آفرینی کرد.

مانیا علیجانی تجربه دو کار نمایشی در تئاتر را نیز در کارنامه هنری خود دارد. او با سرال هیولا به کارگردانی مهران مدیری در نقش دختر هوشنگ شرافت به شهرت رسید.

مانیا علیجانی

پارسا قراخانلو

پارسا قراخانلو یکی دیگر از بازیگران با استعداد دهه هشتادی است که در ۲۸ خرداد ۱۳۸۲ متولد شد.

این بازیگر نوجوان در سریال های «سرزمین کهن», «هفت سنگ» و فیلم سینمایی «من همسرش هستم » نقش آفرینی کرده است و برای بازی در فیلم «مزرعه کودکی » جایزه بهترین بازیگر از جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان را دریافت نمود.

پارسا قراخانلو

یونا تدین

یونا تدین یکیاز بازیگران نوجوان و موفق سینما و تلویزیون است که در ۲۳ اسفند ۱۳۸۸ متولد شد.

این بازیگر نوجوان از یک سال و نیمه گی در تیزرهای تبلیغاتی بازی می کرد اما به طور جدی با فیلم «نقطه کور» به کارگردانی مهدی گلستانه وارد عرصه بازیگری شد و در سریال بچه مهندس از میان ۷۰۰ کودک برای بازی در نقش جواد جوادی انتخاب گردید.

یونا تدین برای بازی در سریال «بچه مهندس» تندیس ویژه هیئت داوران در بخش بازیگران خردسال را دریافت کرده است.  این بازیگر نوجوان کشورمان در سال ۱۳۹۷ برای بازی در فیلم قصر شیرین به کارگردانی رضا میرکریمی، نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر شد.

یونا تدین بازیگر گزیده کاری است و نقش های ماندگاری را تا کنون ایفا کرده است. سریال قورباغه به کارگردانی هومن سیدی آخرین کار او در شبکه نمایش خنگی می باشد که نقش کودکی نوری با بازی نوید محمدزاده را ایفا می کرد.

یونا تدین

ترنم کرمانیان

ترنم کرمانیان بازیگر نوجوان دنیای هنر متولد ۱ آبان ۱۳۸۸ است.

این بازیگر دهه هشتادی برای اولین بار در فیلم سینمایی «حقه باز دم دراز» در مقابل دوربین نقش آفرینی کرد و بعد از آن یکی از بازیگران سریال ها ی «نفس شیرین»، «دلدادگان»، «هاتف» در تلویزیون و مجموعه های  «بالش ها»«هشتک خاله سوسکه» و «کرگدن» در شبکه نمایش خانگی شد.

ترنم کرمانیان

سارا حاتمی

سارا حاتمی بازیگر نوظهور عرصه هنر متولد دهه هشتاد است. او  با سریال زخم کاری به کارگردانی محمدحسین مهدویان به شهرت رسید.

بازیگر نقش مائده در سریال زخم کاری با سپری کردن کلاسهای بازیگری اشکان خطیبی در چند نمایش تئاتر به روی صحنه رفت و در سریال زخم کاری توانست در کنار ستارگان بازیگری نقش آفرینی کند.

سارا حاتمی

روح الله زمانی

روح الله زمانی بازیگر نوجوان کشورمان متولد ۱۳۸۴ است.

این بازیگر با استعداد برای اولین بار در فیلم «خورشید» به کارگردانی مجید مجیذدی مقابل دوربین قرار گرفت و مسیر زندگی خود را تغییر داد.

روح الله زمانی با بازی درخشان خود در فیلم خورشید نظر مثبت اهالی رسانه و صاحب نظران را بخود جلب کرد و سپس بازیگر نقش نوجوانی شهید خسرو ملا زاده در سریال عاشورا به کارگردانی هادی حجازی فر شد.

روح الله زمانی

عرفان برزین

عرفان برزین متولد ۴ آذر ۱۳۸۶، یکی دیگر از نوجوانان با استعداد در بازیگری است.

این بازیگر فعالیت خود را با حضوری کوتاه در یکی از اپیزودهای سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد»  آغاز کرد اما با سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت شناخته شد.

بازیگر نقش پربچه شیطان شمعدونی در سه فصل از سریال لیسانسه ها تبدیل به پسری با ادب و آرام شد. سریال های خوب بد زشت،خانه اجاره ای و فیلم های زمانی برای عاشقی، آستیگمات، قهرمانان کوچک از کارهای عرفان برزین در سینما و تلویزیون است.

عرفان برزین

مهیار راحت طلب

مهیار راحت طلب یکی دیگر از بازیگران با استعداد دهه هشتاد است که برای اولین بار در سکانسی از سریال عاشقانه مقابل هومن سیدی نقش آفرینی کرد.

هومن سیدی با کشف استعدد بازیگری مهیار راحت طلب، او را برای بازی در فیلم مغزهای کوچک زنگ زده و نقش برادر کوچکتر نوید محمدزاده انتخاب کرد. این بازیگر نوجون کشورمان پس از آن در فیلم هایی همچون گردن گیر، فانفار و فیلم های کوتاه زعفرانیه و زاغچی  حضور داشته است.

مهیار راحت طلب و هوتن شکیبا

بازیگران با استعداد متولد دهه هشتاد

منبع نمناک
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود