رفع آسیب پذیری روز صفر در ویندوز توسط مایکروسافت

به روز رسانی امنیتی مایکروسافت بیش از ۱۰۰ اسیب پذیری را در ویندوز ۱۰، ویندوز اکسچنج، مایکروسافت افیس و سایر نرم افزارها برطرف می‌کند.

به روز رسانی امنیتی مایکروسافت بیش از ۱۰۰ اسیب پذیری را در ویندوز ۱۰، ویندوز اکسچنج، مایکروسافت افیس و سایر نرم افزارها برطرف می‌کند.

به گزارش دیجیاتک و به نقل از  cnet، سیستم عامل ویندوز یک سیستم عامل محبوب است ولی از روز نخست تولید هر نسخه، مشکلاتی در آن وجود داشته است و شاید باور این موضوع برای بسیاری دشوار باشد که برخی از این مشکلات هنوز به صورت کامل رفع نشده‌اند.

مایکروسافت در روز سه شنبه در قالب یک به روز رسانی امنیتی وصله‌ای را برای رفع ۱۰۰ آسیب پذیری امنیتی در نرم افزارهایی نظیر ویندوز ۱۰، مایکروسافت اکسچنج، مایکروسافت آژور و مایکروسافت آفیس عرضه کرد.

گزارش‌های به دست آمده از مرکز امنیتی کسپرسکی حاکی از آن است که این نقص‌ها شامل پنج آسیب پذیری روز صفر بودند که یکی از آنها به صورت گسترده مورد سو استفاده قرار گرفته بود.

گفته می‌شود که این آسیب پذیری یک نقص تشدید امتیاز بوه است که هکر می‌توانسته از آن به همراه سایر نقص‌های مرورگر برای دسترسی به فایل‌های قربانی استفاده کند.

به روز رسانی امنیتی ماه آوریل به صورت خودکار برای دستگاه ویندوزی شما عرضه خواهد شد. شما همچنین می‌توانید با رفتن به ادرس Start  > Settings  > Update & Security  > Windows Update و سپس کلیک روی Check for updates این به روز رسانی را به صورت دستی دریافت کنید.

منبع:ایـتـنـا

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود