هر آنچه که از ویندوز ۱۱ می‌دانیم

0 26

به تازگی دو اسکرین شات از منوی استارت ویندوز ۱۱ در فضای مجازی منتشر شده است که گمانه زنی‌ها در رابطه با وجود این سیستم عامل را تایید کرده است.

 به گزارش دیجیاتک و به نقل از  engadget، ویندوز ۱۱ بالاخره به حقیقت پیوسته است و جزئیات مرتبط با آن اندک اندک در اینترنت منتشر می‌شود. در ابتدا اخیرا یکی از کاربرات بایدو دو اسکرین شات از ویندوز ۱۱ را در این شبکه اجتماعی منتشر کرد و از این طریق از منوی استارت متمرکز و با گوشه‌های انحنا دار این سیستم عامل پرده برداشت.

تصویر منتشر شده از منوی استارت ویندوز ۱۱ یاد آور طراحی منوی ویندوز ۱۰X بود. گزارشگر‌ها در مدت کوتاهی پس از افشای این تصویر توانستند به  ISO ویندوز ۱۱ دست یافته و آن را نصب کنند. انجام این کار البته سورپرایز ۲۴ ژوئن مایکروسافت را خراب کرد اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن هستند که این کمپانی افشاگری یاد شده را به طور عمد انجام داده است.

تام ورن از The Verge به بررسی این سیستم عامل پرداخته است و در این راه به اطلاعات جالبی دست یافته است. به نظر می‌رسد که تغییرات مرتبط با طراحی ویندوز ۱۱ نسبت به ویندوز ۱۰ چندان زیاد نیست اما رابط کاربری آن اندکی تفاوت کرده است. برای مثال کنترل‌های سریعی که برای کاربر عرضه شده است به او اجازه می‌دهد که یک پنجره را به هر جای صفحه نمایش که می‌خواهد منتقل کند.

 

استفاده از این کنترل‌ها بسیار راحت‌تر از کشیدن نرم افزاری به اطراف صفحه نمایش و امید بستن به ویندوز برای جایگذاری درست آن است. علاوه بر این نرم‌افزار اکس باکس باز طراحی شده به صورت مستقیم برای ویندوز ۱۱ عرضه شده است و شما می‌توانید با استفاده از آن تمامی عناوین بازی‌های Game Pass خود را به سرعت پیدا کنید.

حال که تصاویر ویندوز ۱۱ منتشر شده است، منطق مایکروسافت برای لغو سیستم عامل ۱۰X برای همه روشن شد. سیستم عامل ۱۰X در ابتدا به منظور اجرا روی دستگاه‌های مجهز به دو صفحه نمایش ساخته شد اما سال گذشته مایکروسافت اعلام کرد که این سیستم عامل بر محویت دستگاه‌های تک صفحه نمایشی خواهد بود.

در هر صورت اکنون که شش سال از عمر ویندوز ۱۰ می‌گذرد، مهاجرت به نسخه جدید این سیستم عامل منطقی به نظر می‌رسد. در عین حال امیدواریم که بهینه سازی‌های ویندوز ۱۱ آن را برای استفاده در تبلت ها، دستگاه‌های مجهز به تراشه‌های ARM و کامپیوترهای بهره مند از دو صفحه نمایش بهتر کند.

منبع:ایـتـنـا

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود