پشتیبانی از نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه روی PS5 در آپدیت جدید Call of Duty: Warzone

0 25

آپدیت جدید بازی Call of Duty: Warzone پشتیبانی از نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه روی کنسول پلی استیشن ۵ را اضافه کرده است.

با اینکه گفته می‌شد بازی‌هایی مانند Overwatch یا Rocket League که ازطریق قابلیت Backwards Compatible روی PS5 اجرا می‌شوند، نمی‌توانند در کنسول نسل جدید سونی با نرخ فریم ۱۲۰ فریم بر ثانیه اجرا شوند، شوتر اول شخص و بتل رویال Call of Duty: Warzone در آپدیت جدید خود این قابلیت را اضافه کرده است. بنابراین یا این امکان از ابتدا وجود داشته یا اینکه سونی به‌تازگی روشی را برای نحوه‌ی اجرای بازی‌های Backwards Compatible به کار گرفته است.

پیش از این توسعه‌دهندگان می‌گفتند که برای استفاده از قابلیت‌های سخت‌افزاری پلی استیشن ۵ مثل نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه‌ی تصاویر، باید نسخه‌ی ویژه‌ی نسل جدید بازی‌ها برای آن ساخته شود. استفانی تونسن، مدیر روابط عمومی استودیوی Psyonix در نوامبر ۲۰۲۰ گفته بود که «فعال کردن حالت ۱۲۰hz روی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس به یک پچ آپدیت کوچک احتیاج دارد، اما برای پلی استیشن ۵ به یک پورت کامل و نیتیو از  این بازی نیاز خواهیم داشت. چیزی که متأسفانه به‌دلیل تمرکز ما در جای دیگر، فعلاً امکان‌پذیر نیست.»

کنسول پلی استیشن 5 دیجیتال در خانه

بنابراین اتفاقی که برای Call of Duty: Warzone افتاده نشان می‌دهد که تغییری در نحوه‌ی اجرای بازی‌های نسل قبل روی PS5 رخ داده است. نسخه نسل جدید Call of Duty: Warzone نیز در دست ساخت است اما فعلاً نسخه PS4 این بازی است که روی کنسول جدید سونی در دسترس قرار دارد.

برای فعال کردن نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه روی پلی استیشن ۵، باید به تنظیمات کنسول مراجعه کرده و گزینه «Enable 120Hz» را در حالت Automatic قرار دهید. سپس در سربرگ «Game Presets» حالت Performance Mode را انتخاب کنید. اگر تلویزیون شما از پورت HDMI 2.1 پشتیبانی کند، می‌توانید بازی را در حالت ۴K و ۱۲۰ فریم بر ثانیه اجرا کنید. HDMI 2.0 بازی را در رزولوشن ۱۰۸۰p نیز با همین نرخ فریم اجرا می‌کند، اما برای اطمینان از این کار باید تنظیمات را دستکاری کنید. احتمالاً باید برای این کار قابلیت HDR را نیز غیرفعال کنید.

قابلیت‌هایی مانند اسلایدر FOV و بارگذاری سریع بازی، همچنان در نسخه PS5 بازی در دسترس خواهد بود، اما از امروز می‌توانید یکی از ویژگی‌های نسل جدید را زودتر از عرضه نسخه رسمی تجربه کنید. در ادامه می‌توانید نظرات و تجربیات خود را در اینباره با دیجیاتک و سایر کاربران در میان بگذارید.

منبع:زومجـــی

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود