پلی استیشن ۵ رکورد سرعت فروش کنسول‌های سونی را شکست

0

شرکت سونی به هیچ عنوان با رکوردشکنی در زمینه فروش کنسول‌های بازی بیگانه نیست ولی آخرین نسل از کنسول‌های بازی این شرکت یعنی پلی استیشن ۵ توانسته است تا رکوردهای جدیدی را برای این شرکت به همراه بیاورد.

به گزارش دیجیاتک و به نقل از  techspot، گزارش‌های منتشر شده خبر از این دارند که این کنسول محبوب نسل جدید توانسته است تا رکورد سرعت فروش در میان تمامی کنسول‌های بازی تولید شده توسط سونی را به خود اختصاص بدهد.

کنسول پلی‌ استیشن ۵ توانسته است تا با رسیدن به رکورد ۱۰ میلیون دستگاه فروش در تنها ۸ ماه زمان پس از شروع به عرضه، رکورد جدیدی را در این زمینه به ثبت برساند.

در حقیقت پیش از این رکورد یاد شده به پلی‌استیشن ۴ اختصاص داشت که در مدت زمان ۹ ماه توانسته بود تا همین مقدار از کنسول را به مشتریان برساند. به این ترتیب این کنسول به عنوان سریع‌ترین کنسول تاریخ سونی در زمینه رکورد فروش شناخته شد.

نکته بسیار مهمی که در این زمینه تاثیرگذار بوده است، همه‌گیری ویروس کرونا بوده است. این تاثیر به صورت همزمان هم منفی و هم مثبت بوده است. در زمینه مثبت، خانه نشینی بسیاری از مردم جهان موجب شد تا تفریحاتی از این دست که در خانه قابل استفاده هستند با رشد همراه باشند.

از سوی دیگر همه گیری کرونا موجب شد تا سخت‌افزار پایه برای تولید این محصولات به نوعی کمیاب شود و شاید اگر این مشکل وجود نداشت، پلی استیشن ۵ می‌توانست رکوردی به مراتب نیرومندتر را از خود برجای بگذارد.

کنسول پلی استیشن ۵ در تاریخ ۱۲ نوامبر سال ۲۰۲۰ به کاربران عرضه شد. نکته جالب این بود که مایکروسافت دقیقا دو روز پیش از این عرضه، قیمت کنسول‌های سری اکس باکس را کاهش داده بود.

قیمت ارزان‌ترین نسخه از پلی استیشن ۵ برابر با ۳۹۹ دلار بود و نسخه دارای درایو نوری با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه می‌شد.  همچنین جالب است بدانید که تمامی نسخه‌های پیش‌فروش پلی استیشن ۵ در کمتر از ۲۴ ساعت به فروش رفتند.

با این حال کمبود تعداد این دستگاه موجب شده است تا قیمت آن در بازارهای آزاد به ۷۰۰ دلار نیز برسد که این امر موجب شده است که دسترسی پذیری این محصول برای بسیاری از کاربران کاهش پیدا کند.

منبع ایتنا
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود