ارتقای جایگاه اپل با کمک آیفون ۱۲

با وجود بحران مالی ناشی از همه گیری کرونا و دیگر مشکلات، اپل در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ بیش از هر تولیدکننده دیگری تلفن همراه صادر کرده است.

 

با وجود بحران مالی ناشی از همه گیری کرونا و دیگر مشکلات، شرکت آمریکایی اپل در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ بیش از هر تولیدکننده دیگری تلفن همراه به فروش رساند.

به گزارش دیجیاتک از تسنیم، با وجود بحران مالی ناشی از همه گیری کرونا و دیگر مشکلات، اپل در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۰ بیش از هر تولیدکننده دیگری تلفن همراه صادر کرده است.

شرکت “گارتنر” که در زمینه تحقیقات بازار فعال است، تخمین می زند که شرکت اپل تقریباً ۸۰ میلیون دستگاه آیفون در سه ماهه گذشته صادر کرده است.

این عملکرد، یکی از بهترین عملکردهای اپل تا به امروز است که باعث شده است برای اولین بار از سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ از سامسونگ پیشی بگیرد.

این در حالی است که سامسونگ سال گذشته را با بیشترین فروش تلفن همراه نسبت به هر سازنده دیگر به پایان رساند اما نسبت به سال قبل از آن ۱۴.۶ درصد کاهش فروش داشت. سامسونگ در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱.۸ درصد کاهش فروش داشت.

برای مقایسه، طی سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ میزان فروش اپل ۱۴.۹ درصد افزایش داشت و فروش سالانه آن نیز ۳.۳ درصد رشد داشته است.

به گفته شرکت گارتنر، راه اندازی آیفون ۱۲ به طور چشمگیری به اپل کمک کرد اما به همان اندازه مدل های گران قیمت سامسونگ که در سال ۲۰۲۰ عرضه شد، برای موفقیت اپل حیاتی بود.

شرکت سامسونگ با عرضه Galaxy S20 و Note 20 نتوانست هیچ کمکی به خود کند. به راحتی می توان گفت که قیمت آنها برای عرضه اولیه بسیار بالا بود.

این در حالی است که با عرضه گوشی Galaxy S21 با قیمت مناسب برای مصرف کنندگان، سامسونگ برای سال ۲۰۲۱ وضعیت بسیار بهتری دارد.

منبع:ایـتـنـا

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود