تکنولوژی شارژ فوق سریع ۲۰۰ وات شیائومی یک ایراد بزرگ دارد

0 16

تکنولوژی HyperCharge این شرکت توانست یک گوشی با باتری ۴,۰۰۰ mAh را با تزریق ۲۰۰W توان در ظرف تنها ۸ دقیقه شارژ کامل کند.

شیائومی در ماه گذشته پیشتاز خبرسازی در بازار گوشی‌های هوشمند شد، این بار با معرفی یک قابلیت شارژ سریع جنون‌آمیز. تکنولوژی HyperCharge این شرکت توانست یک گوشی با باتری ۴,۰۰۰ mAh را با تزریق ۲۰۰W توان در ظرف تنها ۸ دقیقه شارژ کامل کند. البته این شرکت درباره مکانیسم‌های ایمنی که مانع از منفجر شدن گوشی شوند تبلیغ خواهد کرد ولی تقریبا درباره یک اثر جانبی دیگر این تکنولوژی تقریبا ساکت مانده بود. شیائومی در رویکردی صادقانه اذعان کرده است، حداقل فعلا، این تکنولوژی باعث کاهش ۲۰ درصدی عمر باتری گوشی‌تان در ظرف تنها دو سال خواهد شد.به گزارش دیجیاتک و به نقل از اسلش‌گیر، باتریها با اینکه اجزاء ضروری از اسمارتفون‌های ما هستند ولی به خاطر ترکیبات فرّارشان غیرقابل اعتمادترین بخش از آن بوده‌اند. باتریها علاوه بر داشتن مواد شیمیایی که باعث می‌شود از نظر فنی خطرناک باشند، ممکن است، بسته به اینکه چگونه از آنها استفاده نموده یا آنها را شارژ کنید، به مرور زمان به طرز قابل توجهی زوال پیدا کنند. مورد اخیرالذکر به طور خاص در این حالت مهم است به این خاطر که باتری‌ها وقتی وات بالاتری را دریافت کنند ممکن است سریع‌تر دچار افت شوند.

شیائومی در ویبو توضیح داده است که تکنولوژی ۲۰۰W HyperCharge ممکن است منجر به این شود که باتری پس از ۸۰۰ سیکل شارژ تنها بتواند بالای ۸۰% ظرفیت اصلیش شارژ شود. این تعداد چرخه‌های شارژ و تخلیه کامل مجموعا حدود ۲ سال می‌شود. به این ترتیب، یک باتری ۴۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی پس از حدود دو سال استفاده تنها در حدود ظرفیت ۳۲۰۰ میلی‌آمپرساعت شارژ شود.

این شرکت توضیح داده است که با این وجود همین ظرفیت ۳۲۰۰ میلی‌آمپرساعت نیز در محدوده استانداردهای قانونی چین است که الزام کرده است که باتری‌ها نباید پس از ۴۰۰ سیکل به زیر ظرفیت ۶۰% خود برسند.

منبع:ایـتـنـا

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود