آموزش تشخیص گوشی اصلی رجیستر شده از گوشی قاچاق

0

رجیستری گوشی هوشمند یکی از بهترین روش های تشخیص کالای با اصالت از کالای قاچاق میباشد. در این مطلب ۳ تا از بهترین روش های تشخیص گوشی رجیستر شده از گوشی قاچای را به شما اموزش میدهیم

ستاد مبارزه با قاچاق کالا طرح رجیستری موبایل را پیاده سازی کرده و هم اکنون به موجب این طرح از فروش گوشی های قاچاق در بازار کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

با راه اندازی طرح رجیستری یک دغدغه بزرگ در ذهن کاربران و خریداران ایجاد شده است و آن هم مربوط به نحوه تشخیص گوشی قاچاق از گوشی رجیستر شده می‌شود. یعنی خیلی از افرادی که قصد خرید گوشی های موبایل را دارند دقیقا نمی‌دانند که با پیاده سازی طرح رجیستری باید چه کار کنند تا سرشان کلاه نرود و گوشی خریداری نکنند که دو روز دیگر به عنوان یک گوشی قاچاق شناخته شده و از کار انداخته شود! بنابراین یک خریدار باید قبل از اقدام به منظور خرید گوشی جدید حتما با نحوه تشخیص گوشی قاچاق از گوشی رجیستر شده آشنا باشد.

اما چطور باید گوشی های رجیستر شده را از گوشی های قاچاق تفکیک کرده و تشخیص دهیم که یک گوشی قاچاق است یا گوشی دیگر رجیستر شده؟ در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نحوه تشخیص گوشی قاچاق از گوشی رجیستر شده بپردازیم.

چگونه میتوان تفاوت گوشی قاچاق را از گوشی رجیستری تشخیص داد؟

در ادامه ۳ روش را به شما آموزش خواهیم داد.

استعلام رجیستری از سایت سامانه همتا

وارد سایت زیر شوید.

https://hamta.ntsw.ir/Account/Login

شماره موبایل خود را وارد کنید کدی که به آن شماره پیامک شده است را وارد کنید.

وارد بخش استعلام اصالت دستگاه شوید.

کد IMEI گوشی موبوطه را وارد کنید.

اگر نمیدانید کد IMEI دستگاه چیست کد زیر را شماره گیری کنید یا از قسمت بارکد جعبه دستگاه ببنید.

در این بخش به شما اطلاع میدهد که گوشی رجیستر شده است یا خیر.

سامانه رجیستری

استعلام از طریق کد *۷۷۷۷#

روش دومی از طریق USSD زیر است میبایست شماره زیر را تماس بگیرید از بخش استعلام اصالت کد IMEI را وارد کرده و منتظر پیامکی از سامان همتا باشید که نتیجه را به شما اعلام میکند. کد: *۷۷۷۷#

استفاده از اپلیکیشن سامانه همتا

همچنین شما میتوانید اپلیکیشن سامانه همتا روی دیوایس اندرویدی یا آیفون خود نصب کنید و برای تشخیص قاچاقی یا رجیستر بودن هر گوشی از آن کمک بگیرید.

ابتدا آخرین نسخه همتا را از سامانه های زیر دانلود کنید.

مانند دو روش بالا میبایست وارد بخش “استعلام اصالت” شوید IMEI وارد کنید و منتظر نتیجه بمانید.

سامانه همتا


چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

 

منبع:دلـگــرم

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود