اپل روی توسعه فناوری برای تشخیص خودکار آسیب دیدگی نمایشگر کار می‌کند

0 28

مستندات مربوط به پتنت اپل نشان می‌دهند این شرکت در حال توسعه فناوری جدیدی است که توسط آن، آسیب‌های وارده به نمایشگر به صورت خودکار به کاربران اطلاع‌رسانی می‌شود. این احتمال وجود دارد که گوشی تاشو آیفون فولد با این ویژگی در دسترس کاربران قرار بگیرد.

 یکی از مشکلات معمول کاربران موبایل، آسیب دیدن نمایشگر در اثر قرار گرفتن تحت فشار یا وارد شدن ضربه دیدن است. در هنگام بروز چنین مشکلاتی لازم است دستگاه به سرعت تعمیر شود، اما برخی کاربران توجهی به این موضوع نشان نمی‌دهند و وقتی می‌بینند آیفون آنها به خوبی کار می‌کند از مراجعه برای تعمیر خودداری می‌کنند.

گاهی اوقات نیز فشار یا ضربه وارد شده به نمایشگر دستگاه به گونه‌ای اتفاق می‌افتد که کاربر اصلا متوجه نمی‌شود ولی همین آسیب دیدگی نیز م ی‌تواند خسارت‌های بیشتری را به دنبال داشته باشد، هرچند از دید صاحب موبایل پنها ن می‌ماند.

با توسعه موبایل‌های تاشو، احتمالا کاربران بیش از پیش با چنین مشکلاتی روبرو می‌شوند. در نتیجه اپل تصمیم گرفته روی توسعه سیستم تشخیص آسیب دیدگی نمایشگر آیفون کار کند تا در زمان مناسب به کاربر اطلاع‌رسانی کند.

پتنت ثبت شده در دفتر ثبت اختراعات و علائم تجاری ایالات متحده با همین موضوع نشان می‌دهد کوپرتینویی‌ها روی چنین فناوری کار می‌کنند. با توجه به مستندات پتنت مربوطه، ظاهرا اپل قصد دارد با افزودن یک قسمت اضافی به لبه نمایشگر آیفون، سیستم تشخیص چنین مشکلاتی را در دسترس کاربران قرار دهد.

در واقع با کمک این المان اضافی میزان فشار وارد شده به دستگاه اندازه‌گیری می‌شود. همچنین میران دمای نمایشگر نیز مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. در صورت بروز ترک روی نمایشگر، این سیستم می‌تواند با بررسی مولفه‌های لازم این موضوع را تشخیص داده و به کاربر اطلاع‌رسانی کند. همچنین این سیستم قادر است میزان بزرگی یا کوچک بودن ترک روی نمایشگر را نیز براساس همین مولفه‌ها تخمین بزند.

منبع دیجیاتو
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود