مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول افتتاح شد

مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول صبح روز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹ طی مراسمی با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی افتتاح شد.

صبح امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹ با برگزاری مراسمی در ساختمان ستاره ونک مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول افتتاح شد. در این مراسم ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی، مدیرعامل و مدیران ارشد همراه اول و پلتفرم‌های دیجیتال این اپراتور حضور داشتند. دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور در این مراسم علاوه بر بازدید حضوری از قسمت‌های مختلف مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول با وضعیت فعلی و سهم هر کدام از پلتفرم‌ها در تولید محتوای بومی نیز آشنا شد.

افتتاح مرکز مانیتورینگ پلتفرم های دیجیتال همراه اول

از آنجایی که در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات بر موضوع رشد و توسعه محتوای داخلی فضای مجازی بر بستر شبکه ملی اطلاعات تاکید شده است، همراه اول ضمن اینکه همواره به دنبال حرکت بر اساس استانداردهای روز جهانی در حوزه ارتباطات سیار بوده که نمونه بارز آن راه‌اندازی نسل پنجم (۵G) روی شبکه تجاری این اپراتور است، همچنین به توسعه زیرساخت‌های ملی نیز توجه داشته و با توسعه پلتفرم‌های دیجیتال بر اساس نیاز مشترکان کشور در خلق ترافیک داخلی سهم زیادی را به خود اختصاص داده است.

مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول در این مراسم به وظایف این مرکز مانیتورینگ یکپارچه اشاره کرد و گفت:

مرکزی که امروز رونمایی می‌شود، مرکز مانیتورینگ خدمات پایه دیجیتال همراه اول یا همان خدمات پایه‌ای شبکه ملی اطلاعات است. با مانیتور لحظه‌ای پلتفرم‌هایی نظیر شبکه دانش آموزی «شاد»، برخی شبکه‌های اجتماعی مانند روبیکا و همچنین موتور جستجویی همچون ذره بین در این مرکز، هر زمان اتفاق خاصی در روند سرویس دهی آنها مشاهده شود، واکنش لازم و به موقع را در رفع مشکل خواهیم داشت.

ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور نیز با حضور در این مراسم با اعلام اینکه امروز شاهد افتتاح یک مرکز مدرن در حوزه مانیتورینگ هستیم بیان کرد:

این مرکز فراتر از مانیتورینگ‌هایی که یک اپراتور دارد، است و تمهیداتی در آن دیده شده که رصد بهتری از وضعیت بکارگیری سکوها و برنامک‌ها داشته باشد. از امروز مانیتور این مرکز در حوزه VOD (رسانه تعاملی)، سکوی آموزشی شاد و حداقل چهار پیام‌رسان با تاثیر وسیع ملی، شروع می شود. پروژه‌ای که همراه اول در حوزه «جستجوگر» از چند ماه گذشته شروع کرده بود، امروز وارد مرحله نهایی اعلام عمومی شده است. این موتور جستجو از قابلیت های محلی بسیار خوبی برخوردار است و امیدواریم بتواند بخش بزرگی از نیازهای مردم را بهتر از مرورگرها خارجی تامین کند.

فیروزآبادی در ادامه گفته‌های خود بیان کرد با توجه به اینکه دنبال این هستیم سرویس‌های بومی از مزیت‌های سرزمینی استفاده کنند تا بتوانند سرویس بهتری از مشابه‌های خارجی خود ارائه دهند، اگر این جستجوگر هم بتواند تعداد بالایی کاربر ایرانی را جذب کند، هماهنگی‌های لازم بین دستگاهی را فراهم می‌آوریم تا کاربران با هر یک بار ورود، بتوانند تمامی کارهای روزانه را روی بستر مذکور اعم از امور بانکی، بورسی و اداری انجام دهند.

همراه اول که به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور محسوب می‌شود، تحقق رویای دیجیتال را ماموریت خود می‌داند و با هدف تبدیل شدن به یکی از رهبران بازار ICT منطقه با ارائه خدمات و راهکارهای هوشمند به منظور توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال سعی دارد ماموریت خود را در توسعه روزافزون کشور به خوبی به انجام برساند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود