بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر از سرویس های موبایلی هواوی استفاده می‌کنند

0 25

سرویس های موبایلی هواوی (HMS) اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد و به سومین اکوسیستم بزرگ اپلیکیشن‌های موبایل در جهان تبدیل شده است.

اوایل سال ۲۰۲۰ بود که شرکت هواوی از سرویس‌های موبایلی خود رونمایی کرد. این سرویس که قرار است جایگزین سرویس‌های موبایلی گوگل باشد، بعد از تحریم‌های سرسختانه ایالات متحده علیه این شرکت چینی توسعه پیدا کرد و در دسترس کاربران گوشی‌های تحریم شده‌ی این شرکت قرار گرفت. در واقع سرویس‌های موبایلی گوگل از گوشی‌های سال ۲۰۱۹ به بعد شرکت هواوی (و البته آنر) حذف شدند.

آمار و ارقام سرویس های موبایلی هواوی

البته هواوی بعداً ادعا کرد که مدت‌ها در حال توسعه خدمات موبایلی خودش بوده است و تحریم‌های وضع شده از سوی دولت دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۹ فقط به فرآیند توسعه آن سرعت بخشیده است. این کمپانی سپس شروع به جذب توسعه دهندگان برای توسعه اپلیکیشن‌هایشان جهت قرارگیری در فروشگاه اپلیکیشن‌های خود کرد. و اکنون به نظر می‌رسد تلاش‌های هواوی به بار نشسته است.

سرویس های موبایلی هواوی

این کمپانی در یک کنفرانس آنلاین عنوان کرد که سال ۲۰۲۰ در مجموع از فروش محصولات و خدماتش درآمد ۸۹۱.۴ میلیارد یوانی کسب کرده است که نشان دهنده‌ی افزایش ۳.۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ است. علاوه بر این، هواوی ادعا می‌کند HMS به سومین اکوسیستم اپلیکیشن موبایل بزرگ در جهان تبدیل شده است. تا پایان سال ۲۰۲۰ میلادی، ۲.۳ میلیون توسعه دهنده در این اکوسیستم ثبت نام کرده‌اند. هرچند اکثر این توسعه دهندگان چینی هستند، اما نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر آن‌ها نیز از سایر کشورهای جهان نسبت به توسعه اپلیکیشن‌هایشان در این اکوسیستم تمایل نشان داده‌اند. در حال حاضر فروشگاه اپلیکیشن هواوی از بیش از ۱۲۰ هزار اپلیکیشن میزبانی می‌کند.

بر اساس اطلاعاتی که هواوی دسامبر سال گذشته منتشر کرده، اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر فعال از ۱۷۰ کشور و منطقه در سراسر جهان از سرویس های موبایلی هواوی استفاده می‌کنند. اما HMS علاوه بر گوشی‌های هوشمند هواوی، قرار است در گوشی‌ها و محصولات دیگر شرکت‌ها نیز به کار گرفته شود. همچنین HMS مخصوص اتومبیل نیز توسط دو شرکت خودروسازی بی‌وای‌دی و مرسدس برای اتومبیل‌های تولید شده جهت عرضه در بازار چین مورد استفاده قرار گرفته است.

منبع:گــجت نیــوز

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود