سرعت پذیرش فناوری ۵G سه برابر بیشتر از LTE است

0 7

گزارش‌های به دست آمده از سازمان تجاری ۵G Americas حاکی از آن است که پذیرش جهانی ۵G با سرعت سه برابر بیشتر از ۴G LTE اتفاق می‌افتد.

 به گزارش دیجیاتک و به نقل از convergedigest، داده‌های به دست آمده از مرکز Omdia حاکی از آن است که بر خلاف شیوع ویروس کرونا و دردسرهای اقتصادی مرتبط با آن، شمار مشترکان ۵G از سه ماهه اخر سال ۲۰۱۹ تا سه ماهه اخر سال ۲۰۲۱ به میزان ۳۸۵.۵ میلیون افزایش داشته و به رقم ۴۰۱ میلیون اتصال ۵G رسیده است.کریس پیرسون به عنوان مدیر ۵G Americas در این رابطه اظهار داشته است که:« ۵G در مراحل اولیه تحقق کامل پتانسیل خود قرار دارد، زیرا این صنعت به تازگی دومین دوره از دوره ۹ گانه بازی بیس بال را به پایان رسانده است. این صنعت در دومین سال کامل موجود ۵G در بازار از ۱۵.۴ میلیون مشترک به ۴۰۱ میلیون مشترک رسید. پذیرش ارتباطات ۵G طی چند سال آینده به طور قابل توجهی تسریع می‌شود.»

همچنین مرکز Omdia پیش بینی کرده است که تعداد اتصالات ۵G  در سطح جهان تا پایان سال ۲۰۲۵ به ۳.۴ میلیارد خواهد رسید. همچنین پیش بینی شده است که شمار این تصالات در شمال آمریکا تا پایاین ۲۰۲۵ به ۴۵۱ میلیون برسد. از نظر در دسترس بودن تجاری، ۱۰۵ شبکه ۵G  اضافی در سال ۲۰۲۰ در سطح جهانی فعال شدند و به این ترتیب مجموع آنها به ۱۶۳ شبکه ۵G  رسید.

 

طبق داده‌های به دست آمده از TeleGeography، انتظار می‌رود که تعداد شبکه‌های ۵G  تجاری تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۲۷۷ شبکه برسد. در دسترس بودن دستگاه‌های مجهز به ۵G  نیز رشد قابل توجهی داشته است و انجمن جهانی تأمین کنندگان موبایل (GSA) خاطرنشان کرده است که در حال حاضر ۶۲۸ دستگاه ۵G  رونمایی شده است که ۴۰۴ عدد از آنها تا پایان فوریه ۲۰۲۱ به صورت تجاری در دسترس بودند.

علاوه بر این اتصالات ۴G نیز در سال ۲۰۲۰ رشد سالمی را تجربه کرده و از پیش بینی‌های پایان سال ۵.۷۳ میلیارد عبور کرده و در مجموع به ۶ میلیارد اتصال رسیده اند. از این تعداد ، ۴۹۹ میلیون اتصال ۴G متعلق به آمریکای شمالی است و ۴۰۷ میلیون اتصال نیز به آمریکای لاتین و کارائیب اختصاص دارد.

به صورت کلی شمار شبکه‌های ۵G   فعال در سراسر جهان تا مارس ۲۰۲۱ به میزان ۱۶۳ شبکه است. همچنین تعداد شبکه پیشرفته LTE نیز در این بازه زمانی به ۳۴۰ می‌رسد.

منبع:ایـتـنـا

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود