آغاز بهره‌برداری تجاری از خدمات زیرساخت ابری ایرانسل

خدمات زیرساخت ابری ایرانسل به صورت تجاری به بهره‌برداری رسید. اپراتور ایرانسل این خدمات را با هدف حذف سرمایه‌گذاری‌های گزاف روی دیتاسنترهای فیزیکی در اختیار کسب‌وکارها قرار داد.

اپراتور ایرانسل به صورت تجاری از خدمات زیرساخت ابری خود بهره‌برداری کرد و آن را در اختیار کسب‌وکارها قرار داد. زیرساخت ابری یک خدمت جامع محسوب می‌شود که با ایجاد شرایط ساخت دیتاسنتر مجازی به کسب‌وکارها باعث حذف سرمایه‌گذاری گزاف روی دیتاسنترهای فیزیکی خواهد شد. کاربران به کمک این خدمات قادر خواهند بود در زمان بسیار کوتاه و بدون پیچیدگی یک دیتاسنتر مجازی ایجاد کنند و ماشین‌های مجازی خود را به شکل همزمان، مدیریت و شخصی‌سازی نمایند.

اپراتور ایرانسل با ارائه خدمات زیرساخت به عنوان سرویس (Infrastructure as a Service) و با استفاده از زیرساخت عظیم فنی خود توانست شرایطی را برای کسب‌وکارها ایجاد کند تا با صرف کمترین هزینه، از خدمات پردازشی و ذخیره‌سازی امن و پایدار برخوردار شوند. علاوه بر این، این امکان در اختیار کاربران زیرساخت ابری ایرانسل نیز قرار گرفته تا فقط به میزان استفاده از منابع پردازشی، هزینه آن را پرداخت کنند.

زیرساخت ابری ایرانسل چیست؟

زیرساخت ابری ایرانسل مجموعه‌ای جامع و یکپارچه محسوب می‌شود که می‌تواند کلیه نیازهای یک کسب‌وکار به دیتاسنتر ابری را برطرف سازد. توزیع ماشین‌های مجازی کاربر در منابع سخت‌افزاری مختلف باعث شده است که این سرویس از پایداری و مقیاس‌پذیری بالایی بهره ببرد. مدیریت فرآیندها در این سرویس به صورت کاملا اتوماتیک و برنامه‌ریزی شده صورت می‌پذیرد. این سرویس زیرساختی منعطف و مقیاس‌پذیر است؛ یعنی کاربر قادر است در لحظه و به شکل خودکار منابع اختصاص پیدا کرده به ماشین‌های مجازی خود را تغییر دهد. کاربران می‌توانند به کمک سامانه کاربرپسند خدمات ابری، منابع پردازشی و افزونه‌های مربوط به آن را به صورت کاملا یکپارچه و مستقل مدیریت کنند. در این سرویس، امنیت و الزامات مربوط به آن ساختاری لایه‌ای دارد؛ به گونه‌ای که هر لایه از سایر لایه‌ها تفکیک شده و دارای محرمانگی مستقل است. زیرساخت ابری ایرانسل به صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌هایی مانند راه‌اندازی دیتاسنتر، تامین، نگهداری و به‌روزرسانی تجهیزات شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار کمک خواهد کرد.

از ویژگی‌ها و امکانات زیرساخت ابری ایرانسل می‌توان به امکان تهیه سرور ابری، نسخه پشتیبان (backup) در لحظه و به شکل زمانبندی شده، ایجاد و راه‌اندازی ماشین‌های مجازی یکسان فقط با چند کلیک (Cluster Deployment)، ایجاد، اتصال و جداسازی دیسک‌های خارجی مجازی به ماشین‌ها، ذخیره‌سازی ابری (Object Storage)، ایجاد و استفاده از API برای دسترسی به فضای ذخیره‌سازی ابری و اشتراک فایل، افزونه DNS برای هدایت رکوردهای DNS به سرورها و سرویس‌ها و اجرای تنظیمات مربوطه فقط با چند کلیک، بدون نیاز به پیکربندی و تنظیمات پیچیده، ایجاد و مدیریت فایروال اختصاصی و پروفایل‌های امنیتی برای کنترل ترافیک ورودی و خروجی ماشین‌های مجازی و نیز نصب و راه‌اندازی اپلیکیشن‌ها و پکیج‌های متداول فقط با چند کلیک اشاره کرد.

علاوه بر این، استفاده از خدمات ابری ایرانسل مزایایی چون پیاده‌سازی این خدمات بر بستر مورد استفاده خود ایرانسل (مترادف با استانداردهای بالای اپراتور تلفن‌همراه)، ارائه توافق‌نامه سطح خدمات (SLA)، استانداردهای ساخت و نگهداری بالا، پایداری دیتاسنتر (نگهداری دیتا در چند نقطه جغرافیایی، سرویس‌های توزیع شده و Uptime بالا)، امکان فعال کردن عملکرد کنترل خطا (Disaster Recovery) برای بازگردانی اطلاعات به صورت خودکار، یکپارچگی با دیگر خدمات دریافتی از ایرانسل و نیز دسترسی به تمام خدمات ارائه شده در دیتاسنتر ابری از طریق داشبورد یکپارچه را به همراه دارد. کاربران با مراجعه به آدرس cloud.irancell.ir می‌توانند اطلاعات بیشتری را در خصوص خدمات زیرساخت ابری ایرانسل دریافت کنند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود