طرح رجیستری تبلت و ساعت های هوشمند با مصوبه مجلس در سال آینده اجرا می‌شود

نمایندگان مجلس شورای اسلامی مصوبه جدیدی را تصویب کردند که طبق آن طرح رجیستری تبلت و ساعت های هوشمند در سال آینده اجرا خواهد شد.

در جلسه علنی روز چهارشنبه ۶ اسفند ۹۹ نمایندگان شورای اسلامی در ادامه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در بخش درآمدی بند الحاقی ۱ به تبصره ۸ را تصویب کردند که طبق آن حقوق ورودی واردات گوشی های ساخته شده خارجی بالای ۶۰۰ دلار معادل ۱۲ درصد تعیین شد. همچنین بر اساس این مصوبه تبلت و ساعت های هوشمند نیز باید از سال آینده رجیستری شوند.

رجیستری تبلت و ساعت های هوشمند در سال آینده

طرح رجیستری که ابتدا با هدف جلوگیری از قاچاق تلفن همراه به اجرا رسید، اکنون با تمام حواشی‌ها و تاثیراتی که به همراه داشت قرار است در بازار تبلت و ساعت های هوشمند نیز به اجرا برسد. طبق مصوبه جدید مجلس، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید تمام تبلت‌ها و ساعت های هوشمند بارکد خوان و مبدل ارتباطات ثابت به سیار وارداتی و تولید داخل را در سامانه هوشمند مدیریت تجهیزات سامانه‌ای (همتا) ثبت کند. منابع حاصل از این طرح نیز به ردیف ۱۱۰۴۱۰ جدول شماره (۵) این قانون واریز خواهد شد.

گفتنی است با شیوع کرونا و ضروری شدن آموزش‌های مجازی قیمت دستگاه‌های دیجیتالی به ویژه تبلت به دلیل تقاضای زیاد و کمبود کالا در بازار به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد که احتمالا چنین طرحی باز هم باعث شوک در بازار و افزایش قیمت این نوع از کالاهای دیجیتالی خواهد شد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود