ورود نخستین محموله واکسن کرونا کوواکس به ایران

0 10

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد نخستین محموله واکسن کرونا کوواکس با کمی تأخیر به کشور وارد شده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جدیدترین اظهارات خود از ورود اولین محموله واکسن کرونا کوواکس به ایران حاوی ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن آسترازنکا آکسفورد تولید شده در کره جنوبی خبر داد.

تأخیر در ورود واکسن کرونا کوواکس به کشور

کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت دوشنبه شب در حساب توییتر خود عنوان کرد که نخستین محموله واکسن کرونا از ساز و کار Covax با تأخیر دو سه هفته‌ای از موعد مقرر، وارد تهران شد. این محموله شامل ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن آسترازنکا آکسفورد تولید کره جنوبی است.

قرار است تا انتهای ماه می، ۳ میلیون ۶۰۰ هزار دوز از ۱۶ میلیون و ۸۰۰ هزار دوز خریداری شده از کوواکس به ایران تحویل داده شود. پیش از این ۷۹۰ هزار دوز واکسن کرونا به کشور وارد شده بود. با احتساب محموله ۷۰۰ هزار و ۸۰۰ دوزی واکسن از سبد کوواکس، تا کنون یک میلیون و ۴۹۰ هزار و ۸۰۰ دوز واکسن شامل واکسن‌های سینوفارم چینی، بهارات هندی، اسپوتنیک وی روسی و آسترازنکا آکسفورد کره جنوبی به کشور وارد شده است.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود