تکذیب واکسن پولی؛ واکسیناسیون کرونا در کشور به نوبت و رایگان انجام خواهد شد

0

سخنگوی سازمان غذا و دارو با تکذیب خبر واکسیناسیون پولی و عرضه واکسن خارج از نوبت تاکید کرد واکسیناسیون کرونا در کشور رایگان و به نوبت خواهد بود.

روز گذشته ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ در فضای مجازی خبری از قول سخنگوی ستاد کرونا مبنی بر آغاز واکسیناسیون پولی خارج از نوبت منتشر شد که حواشی زیادی را به همراه داشت. در این خبر از قول علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا آمده بود:

این ستاد مجوز داده افراد یا شرکت‌ها با ارز نیمایی، واکسن وارد کنند تا افرادی که نمی‌توانند بر اساس سند ملی واکسیناسیون، منتظر دریافت واکسن باشند از واکسن‌های وارد شده توسط این افراد استفاده و پول آن را نیز پرداخت کنند.

انتشار چنین خبری در فضای مجازی آن هم در زمانی که پیک چهارم کرونا در کشور آغاز شده و بسیاری منتظر آغاز طرح واکسیناسیون عمومی کرونا هستند، حواشی زیادی را به همراه داشت، اما ساعاتی بعد سخنگوی سازمان غذا و دارو با تکذیب اخبار منتشر شده تاکید کرد واکسیناسیون در کشور به نوبت و رایگان انجام خواهد شد.

واکسیناسیون کرونا در کشور رایگان است

دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت با تکذیب اخبار منتشر شده در خصوص واکسیناسیون پولی بیان کرد واکسیناسیون در چارچوب سند ملی واکسیناسیون علیه کروناویروس به شکل رایگان تا رسیدن به نقطه هدف یعنی ایمنی جمعی ناشی از واکسیناسیون انجام خواهد شد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو تاکید کرد:

وزارت بهداشت هر نوع سیاست موازی یا دور زدن این برنامه ملی تحت هر عنوان اعم از پرداخت هزینه واکسن را که ناقض برنامه ملی واکسیناسیون باشد را تکذیب می‌کند. هر واکسن مجاز از هرجا وارد کشور شود توسط وزارت بهداشت خریداری و در چارچوب برنامه واکسیناسیون ملی علیه ویروس کرونا به صورت رایگان توزیع و تلقیح خواهد شد.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود