سرقت یک محموله بزرگ تراشه در هنگ کنگ!

0 20

با توجه به امتداد کمبود جهانی تراشه، یک محموله تراشه گرانقیمت در هنگ کنگ سرقت شده است.

طبق گزارش‌های اخیر کمبود جهانی تراشه در آینده نزدیک برطرف نمی‌شود. در حالی که تولید کنندگان محصولات الکترونیکی سعی دارند فعالیت‌های خود با توجه به ذخایر اندک تراشه را ادامه دهند، ابعاد و پیامدهای جدیدی از چالش کمبود تراشه آشکار شده است.به گزارش دیجیاتک از مهر، براساس اخبار منتشر شده در هنگ کنگ، سارقان زنجیره ذخایر تراشه را هدف گرفته‌اند. به گفته رسانه هنگ کنگی «ون وی پو» سارقان محموله‌ای از تراشه را که قرار بود به مقصد خود ارسال شود، هدف گرفتند. در این گزارش اشاره شده سرقت در سوم ژوئن ۲۰۲۱ و در ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت هنگ کنگ اتفاق افتاده است. قرار بود یک شرکت لجستیکی محموله‌ای شامل ۱۴ جعبه تراشه الکترونیکی گرانقیمت به ارزش ۶۴۴ هزار دلار را به انبار تولید کننده برساند.

در راه انتقال محموله تراشه‌ها به طبقه هشتم یک ساختمان صنعتی، سه مرد به کمک راننده کامیون حمله کردند و آن را ربودند. هرچند این رویداد به سرعت به پلیس اطلاع داده شد، اما سارقان ردیابی نشدند.

در اوایل ماه جاری گزارشی از یک شرکت تحلیل بازار نشان داد صنعت نیمه رسانا از افزایش تقاضا سود برده و در نتیجه شرکت‌های تولید کننده این کالا، قیمت محصولاتشان را افزایش داده‌اند.

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود