کارزار مخالفت با طرح صیانت مجلس ۱ میلیونی شد

0

تعداد امضاهای ثبت شده پای کارزار اینترنتی مخالفت با طرح صیانت به بیش از یک میلیون نفر رسید. امضا کنندگان این کارزار خطاب به ریاست مجلس خواستار توقف کامل اجرا و تصویب این طرح شده‌اند.

 این کارزار اینترنتی که با عنوان «مخالفت با طرح‌های محدودکننده اینترنت بین‌المللی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی» از پانزدهم تیر ماه ۱۴۰۰ راه‌اندازی شده، در کمتر از دو ماه توانسته به یک میلیون امضا دست پیدا کند.

این در حالیست که مهلت پایان این کارزار تا پانزدهم مهر ماه تعیین شده و با توجه به روند فعلی، انتظار می‌رود که تعداد شرکت‌کنندگان در آن همچنان افزایش پیدا کند. فعالان فضای مجازی در متن نامه این کارزار از رئیس مجلس خواسته‌اند با توجه به اشکلات زیاد این طرح، جلوی تصویب آن گرفته شده تا به کسب‌وکارها آسیب وارد نشود.

کارزار مخالفت با طرح صیانت

در بخش دیگری از نامه تأکید شده که در این شرایط اقتصادی، نباید مردم را از موهبت‌های فناوری‌های نوین محروم کرد و با اشاره به تجربیات مسدودسازی پلتفرم‌های گوناگون در دوران گذشته خواسته شده که که برای کسب و کارهای خرد و کلان و به طور کلی تمام مردم ایران مشکل جدیدی ایجاد نشود.

شایان ذکر است که کسب‌وکارهای آنلاین هم تا کنون در کنار مردم به مخالفت با این طرح پرداخته و ضمن شرکت در این کارزار دیگران را نیز به شرکت در آن تشویق کرده‌اند.

طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» که به طرح صیانت مشهور شده، تا کنون با انتقادات گسترده‌ای مواجه بوده به طوری که بسیار از آحاد مردم، کسب و کارها، فعالان فضای مجازی، برخی دولتمردان و حتی برخی نمایندگان مجلس با آن مخالفت کرده‌اند.

اما با وجود این مخالفت‌ها، اکثریت نمایندگان مجلس هفته گذشته به اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت که منجر به بررسی و اجرای آن به دور از صحن علنی مجلس می‌شود رأی مثبت دادند. با این اوصاف باید منتظر ماند و دید که آیا کارزار به راه افتاده در تصمیم مجلس تأثیری می‌گذارد یا خیر.

منبع دیجیاتو
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود