حالت خصوصی مرورگرهای وب هم قابل اعتماد نیست!

0 142

تحقیقات جدید VPNoverview نشان داده است که حالت خصوصی در بسیاری از مرورگرهای معروف از جمله Google Chrome ، Safari ، Mozilla Firefox و Microsoft Edge به اندازه انتظارات، قابل اطمینان و خصوصی نیست.

نگرانی از حفظ حریم خصوصی برای کاربران اینترنت روز به روز افزایش می‌یابد. راهکار برخی کاربران روی آوردن و استفاده از گزینه حالت خصوصی در مرورگرهای اینترنتی است.
تحقیقات جدید VPNoverview نشان داده است که حالت خصوصی در بسیاری از مرورگرهای معروف از جمله Google Chrome ، Safari ، Mozilla Firefox و Microsoft Edge به اندازه انتظارات، قابل اطمینان و خصوصی نیست.

به گزارش دیجیاتک از Techradar، کاربران Chrome احتمالاً با حالت ناشناس مرورگر آشنا هستند که در آن Google، سابقه وب‌گردی، کوکی‌ها و داده های سایت و اطلاعات وارد شده در فرم‌های سایت‌هایی که ثبت نام کرده‌اید را ذخیره نمی‌کند. طبق تحقیقات VPNoverview ، با فعال بودن حالت ناشناس ، فعالیت آنلاین و همچنین موقعیت مکانی شما ممکن است برای ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) ، کارفرما، وب‌سایت‌هایی که به آنها وارد می‌شوید و وب‌سایتهایی که بازدید می‌کنید قابل مشاهده باشد.

در عین حال، حالت ناشناس مرورگر Chrome به سرویس‌های وب، موتورهای جستجو یا ISP نیز اجازه می‌دهد تا آدرس IP  فعالیت شما هنگام استفاده از سرویس وب و هویت خود را در صورت ورود به سرویس وب مشاهده کنند.

حالت خصوصی در مرورگرها
سافاری مرورگری است که به صورت پیش‌فرض بر روی دستگاه‌های اپل نصب شده است. به همین دلیل دومین مرورگر محبوب جهان است. درست مثل کروم. گوگل نیز کروم را بر روی گوشی‌های اندروید به صورت پیش فرض نصب می‌کند. هردوی این مرورگرها دارای حالت خصوصی هستند که سابقه جست‌وجو و وبگردی شما را ذخیره نمی‌‌کنند اما با مرور خصوصی در Safari ، مرورگر شما را از ISP محافظت نمی‌کند، کارفرمای شما فعالیت‌های اینترنتی شما را مشاهده می‌کند و آدرس IP شما همچنان در وب‌سایت‌ها یا سرویس‌های آنلاین مورد استفاده شما قابل مشاهده است.

پس از اینکه مایکروسافت سال گذشته مرورگر Edge را مبتنی بر Chromium منتشر کرد، کاربران بیشتری به Edge روی آوردند که دارای ویژگی “inPrivate” است. مانند سایر مرورگرهای معروف، حالت مرور خصوصی Edge همچنان می‌تواند به وب‌سایت‌ها یا سرویس های آنلاین مورد استفاده شما، کارفرما یا ISP شما اجازه دهد به فعالیت مرور شما دسترسی داشته باشند. همچنین همه مجموعه‌ها، موارد دلخواه یا پرونده های بارگیری شده در تمام دستگاه های ورود به سیستم شما ذخیره و همگام سازی می شوند.

بسیاری از کاربرانی که به مقوله حریم خصوصی اهمیت می‌دهند، به مرورگر Firefox موزیلا اعتماد می‌کنند زیرا مدت طولانی است که به عنوان “بهترین مرورگر برای حفظ حریم خصوصی” به بازار عرضه می‌شود و توسط سازمانی غیرانتفاعی اداره می شود. حالت مرور خصوصی Firefox باعث نمی‌شود کاربران برای وب‌سایت‌ها یا ISP ها ناشناس باشند و اگر سایتی را در یک پنجره خصوصی علامت گذاری کنید(بوکمارک کنید) ، در لیست بوکمارک‌های شما باقی می‌مانند.

منبع:ایـتـنـا

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود