دلیل آنلاین بودن در تلگرام پس از خارج شدن چیست؟

0 7

آنلاین بودن تلگرام حتی پس از خارج شدن از برنامه مشکلی است که بسیاری از کاربران با آن مواجه هستند. در این مقاله علت آنلاین نشان دادن پروفایل در تلگرام حتی پس از خارج شدن از آن را به شما خواهیم گفت

آنلاین نشان دادن پروفایل شما در تلگرام حتی زمانیکه از برنامه خارج شده اید میتواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران در تلگرام دارند، نمایش آنلاین بودن آنها پس از خروج از برنامه است. یعنی با اینکه از تلگرام خارج شده اید و آنلاین نیستید، ولی دوستان شما وضعیت شما را به صورت Online میبینند.

در این موارد ممکن است مشکلاتی پیش بیاید. مثلا دوست شما برای شما پیامی ارسال کند، و بعدا ناراحت شود که چرا آنلاین بودید و پیام را Seen نکردید. در حالی که شما واقعا آن لحظه آنلاین نبوده اید!

هنگامی که شما وارد تلگرام می شوید، یک سری اطلاعات رمز دار برای سرور تلگرام فرستاده می شود و پس از آن که سرور آن اطلاعات را دریافت کرد برای شما وضعیت آنلاین نمایان می شود. (این اتفاق در کمتر از ۱ ثانیه انجام میشود)

پس از آن که از تلگرام خارج می شوید، مجددا اطلاعاتی مبنی بر خروج شما از تلگرام برای سرور فرستاده می شود. و پس از آن برای وضعیت شما آخرین زمانی که در این شبکه بودید نوشته می شود.

علت آنلاین نشان دادن تلگرام پس از خروج

برای پی بردن به دلیل این اتفاق و رفع این مشکل می بایست به اصل و اساس تلگرام مراجعه نماییم تا بتوانیم به سادگی این معضل را بر طرف نماییم. ممکن است بپرسید این مورد که مسئله مهمی نیست و چه علتی دارد که به آن پرداخته ایم و از آن با نام مشکل یا معضل یاد می کنیم.

برخی افراد در زمان هایی به اینترنت نیاز دارند و مجبور به فعال نگه داشتن و استفاده از آن در تلفن همراه خود هستند. اما در این زمان بسیار پر مشغله بوده و امکان پاسخ دادن به پیام های دریافتی خود از طریق نرم افزار را ندارند. اینجا است که این مسئله در صورت آنلاین نشان دادن اشتباهی ممکن است مشکل ساز شود.

هنگامی که شما در محیط نرم افزار تلگرام هستید و سپس دکمه خروج را یک مرتبه فشار می دهید و خارج می شوید نرم افزار شما یک پیام به سرور تلگرام ارسال می کند که وضعیت شما را از حالت آنلاین به آفلاین تغییر دهد. در این صورت دوستانتان وضعیت شما را به صورت آفلاین مشاهده خواهند نمود.

دکمه خروج تلگرام را بفشارید!

شاید بپرسید علت اینکه پس از مدتی این حالت تغییر کرده و آفلاین می شود چیست. جواب این سوال به طور دقیق مشخص نیست. اما می توان حدس زد که تلگرام به صورتی برنامه نویسی شده باشد که پس از مدتی معلوم، مثلا ۲۰ دقیقه، در صورت عدم استفاده و یا انجام فعالیتی در این نرم افزار، سرور تلگرام متوجه عدم آنلاین بودن فرد شده و وضعیت او را تغییر می دهد.پس با توجه به این موضوعات بهتر است در زمان خروج فقط یک مرتبه دکمه خروج را فشار دهیم.

سرعت پایین اینترنت

در ابتدا برای شما توضیح داده شد که وقتی از تلگرام خارج می شوید چه عملیاتی انجام می شود. حال اگر اینترنت شما کند باشد، فرستادن این بسته ها نیز کند تر انجام می شود. اما پس از بازیابی مجدد برای شما وضعیت آفلاین زده می شود.

اختلال در سرور تلگرام

حال اگر شما اینترنت خوبی داشته باشید، ممکن است مشکل از سرور تلگرام باشد. شاید در زمانی که از طرف شما برای آنها این بسته ها فرستاده می شود، به دلیل ترافیک زیاد امکان دارد که این اتفاق برای شما بیفتد.

برای اینکه بفهمید که طرف مقابل شما واقعا آنلاین است یا نه، می توانید از روش زیر استفاده کنید:

برای این کار می توانید با آن کسی که وضعیت آنلاین دارد یک سکرت چت تشکیل دهید. در اینجا اگر نوشته شود که منتظر طرف مقابل باشید، به این معنی است که طرف مقابل شما آفلاین است. در غیر این صورت، طرف مقابل شما آنلاین می باشد.

چنانچه این مطلب را مفید میدانید با لایک کردن و به اشتراک گذاشتن آن، از ما حمایت کنید. نظرات، پیشنهادات و مقاله های درخواستی خود را از طریق قسمت دیدگاه ها برای ما ارسال کنید.

 

منبع:دلـگــرم

شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود