حذف اکانت اینستا بصورت دائمی و موقت

0

اگر برای دلیت اکانت اینستا به دنبال یک راهنمای تصویری و کامل هستید، ما در این مطلب شما را با روش های حذف موقت اکانت اینستا و حذف دائمی اکانت اینتساگرام و پاسخ به سوال‌هایی نظیر چگونگی حذف اکانت اینستا از گوگل و حذف اکانت اینستاگرام temporarily disable my account آشنا خواهیم کرد.

در این نوشتار به یک سوال پر تکرار یعنی نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام پرداخته‌ایم. اینستاگرام و دیگر پلتفرم‌های به اشتراک گذاری تصویر همانطور که می‌توانند موهبتی برای ارتباط و تعامل با دوستان و دیگر افراد از راه دور باشند، در عین حال می‌توانند برای سلامت جسمی و روانی نیز مضر باشند. چنانچه از کار کردن با این اپلیکیشن خسته شده‌اید یا به هر دلیل دیگر قصد دارید تا آن را از روی گوشی خود حذف کنید، ما در ادامه روش دیلیت اکانت اینستا یا همان حذف اکانت اینستا را به شما آموزش خواهیم داد.

دیلیت اکانت اینستاگرام

بر اساس بررسی‌های انجام شده، استفاده از اینستاگرام برای برخی از افراد می‌تواند میزان اضطراب و تشویش را در آن‌ها افزایش دهد. کارشناسان معتقدند که اپلیکیشن اینستا در این رابطه همچون غل و زنجیری به پای افراد بسته می‌شود و آسایش را از آن‌ها سلب می‌کند. البته دلایل زیاد دیگری برای حذف اکانت اینستا وجود دارد که خارج از بحث ماست و ما می‌خواهیم به طور خلاصه و خیلی سریع به این پرسش که چگونه اکانت اینستا را حذف کنیم، پاسخ دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

عناوین اصلی مطلب
عدم نمایش
حذف دائمی اکانت اینستا (permanently disable my account)
حذف موقت اکانت اینستا (Temporarily disable my account)
دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد
چگونگی حذف خودکار اکانت اینستاگرام
آیا حذف اکانت اینستاگرام با فیسبوک امکانپذیر است؟
چگونگی حذف اکانت اینستا از گوگل

حذف دائمی اکانت اینستا (permanently disable my account)

در این بخش به توضیحات پیرامون حذف کامل اکانت اینستا به صورت دائمی می‌پردازیم. پیش از شروع هر چیزی این هشدار را به شما می‌دهیم که قبل از آغاز پروسه حذف اکانت اینستا، بهتر است از تصاویر، ویدئوها و استوری‌های خود یک فایل پشتیبان تهیه کنید؛ چرا که پروسه دیلیت اکانت اینستا به این روش، یک اقدام غیر قابل بازگشت است و تصاویر، فالوور‌ها، فالوئینگ‌ها، لایک‌ها و کامنت‌های شما به طور دائمی پاک خواهند شد.

مرحله نخست: ورود به سایت اینستاگرام

در اولین مرحله شما باید به سایت اینستاگرام وارد شوید. این کار را می‌توانید از طریق مرورگرهای رایانه یا لپ تاپ و یا حتی بوسیله مرورگرهای موجود روی گوشی موبایل انجام دهید. یادآوری این نکته ضروری است که هنوز قابلیت حذف دائمی اکانت اینستا، از طریق اپلیکیشن فراهم نشده است و شما می‌توانید با مراجعه مستقیم به وبسایت اینستاگرام و یا با گوگل کردن واژه “Instagram” نسبت به حذف اکانت اینستا از گوگل اقدام کنید.

مرحله دوم: اطلاعات حساب خود را وارد کنید

در این مرحله نام کاربری (username)، شماره تلفن همراه یا ایمیلی که با آن ثبت نام کرده‌اید را به همراه رمز عبور خود (password) کنید.

ورود به سایت اینستاگرام و وارد نمودن اطلاعات

مرحله سوم: ورود به بخش حذف کامل اکانت اینستاگرام

برای مراجعه به این بخش بایستی اینجا را کلیک کنید تا به قسمت حذف اکانت اینستاگرام وارد شوید.

مرحله چهارم: علت حذف اکانت اینستا

در این مرحله و پس از ورود به صفحه گفته شده، شما می‌بایست علت حذف اکانت اینستا خود را از میان گزینه‌های موجود انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پاسخ این سوال بیشتر از لحاظ آماری برای اینستاگرام مهم بوده تا برخی از راهکارها را به شما پیشنهاد دهد و برای شما هیچ تفاوتی در روند حذف اکانت ایجاد نخواهد کرد.

ورود به بخش حذف کامل اکانت اینستاگرام

مرحله پنجم: رمز عبود خود را مجددا وارد کنید

رمز عبوری که در مرحله دوم وارد کرده بودید را یکبار دیگر در قسمت تعبیه شده وارد کنید.

مرحله ششم: ماشه را بچکانید

در آخرین مرحله بایستی روی گزینه قرمز رنگ تحت عنوان Permanently delete my account کلیک کنید تا حذف دائمی اکانت اینتساگرام شما تکمیل شود.

وارد کردن مجدد رمز عبور و انتخاب گزینه Permanently delete my account

حذف موقت اکانت اینستا (Temporarily disable my account)

همانطور که در مقدمه هم به آن اشاره کردیم، اینستاگرام این قابلیت را در اختیار شما قرار داده است تا اکانت اینستا را به صورت موقت حذف کنید. چنانچه قصد دارید برای مدتی از فضای مجازی دور باشید، می‌توانید حساب اینستاگرام خود را برای مدتی غیرفعال (disable) کنید و پس از گذشت زمان دوباره آن را فعال کنید. دی اکتیو کردن اکانت اینستا یا حذف موقت اکانت اینستاگرام موجب می‌شود پروفایل، تصاویر، ویدئوها، لایک‌‌ها و کامنت‌های شما دور از دسترس دیگران قرار بگیرد و تا مدتی که دوباره به آن رجوع می‌کنید، پنهان شود.

برای حذف موقت اکانت اینستا مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله نخست: ورود به پیج اینستاگرام

در این مرحله همانند مرحله نخست در بخش قبل، بایستی وارد سایت اینستاگرام شوید. گفتنی است که برای حذف موقت اکانت اینستاگرام نیز هنوز راهکاری از طریق اپلیکیشن اینستاگرام ارائه نشده است.

مرحله دوم: اطلاعات حساب خود را وارد کنید

در این مرحله نام کاربری (username)، شماره تلفن همراه یا ایمیلی که با آن ثبت نام کرده‌اید را به همراه رمز عبور خود (password) کنید.

ورود به پیج اینستاگرام

مرحله سوم: ورود به بخش حذف موقت اکانت اینستا

پس از ورود به پیج خود، همانند تصویر در گام نخست بر روی عکس پروفایل خود در بالای صفحه کلیک کرده، سپس بر روی گزینه تنظیمات (Setting) کلیک کنید و از گزینه‌های موجود در صفحه که برای شما تعبیه شده است، گزینه ویرایش پروفایل (Edit Profile) را برگزینید. در ادامه به انتهای صفحه بروید تا گزینه temporarily disable my account را بیابید. بر روی آن کلیک کنید.

ورود به بخش حذف موقت اکانت اینستا

گام نخست

ورود به بخش ویرایش پروفایل

گام دوم

انتخاب گزینه گزینه permanently disable my account

گام سوم

مرحله چهارم: دلیل حذف اکانت اینستا خود را وارد کنید

در این قسمت، از میان گزینه‌های ارائه شده از سوی اینستاگرام یک گزینه را انتخاب نمایید. گفتنی است که انتخاب هر کدام از گزینه‌ها از سوی شما کاملا اختیاری بوده و تغییری در روند حذف اکانت اینستا ایجاد نخواهد کرد.

انتخاب دلیل حذف اکانت اینستا

مرحله پنجم: رمز عبور خود را وارد کنید

همان رمز عبوری که در مرحله دوم وارد کرده بودید را یکبار دیگر در قسمت To continue, please re-enter your password وارد نمایید.

مرحله ششم: تصمیم خود را نهایی کنید

برای حذف موقت اکانت خود، گزینه Temporarily Disable Account را انتخاب کنید. برای حذف موقت اکانت اینستا، کار شما در همین جا به پایان می‌رسد. توجه داشته باشید که پروسه حذف اکانت اینستا از چند دقیقه تا چند ساعت می‌تواند به طول انجامد.

وارد کردن مجدد رمز عبور و حذف موقت اکانت خود

دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که آیا دیلیت اکانت اینستاگرام بدون پسورد امکان پذیر است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. عملا چنین امکانی هنوز از سمت اینستاگرام فراهم نشده است.

چگونگی حذف خودکار اکانت اینستاگرام

بر اساس سیاست‌ها و خط مشی‌های اینستاگرام و همچنین شرایط زمانی، اینستاگرام ممکن است برخی از پست‌های شما را خشونت آمیز یا خلاف مقررات خود تشخیص دهد، که در اینصور اقدام به حذف خودکار اکانت اینستا شما خواهد کرد که عملا بازگرداندن آن تا حد زیادی نشدنی است. باید این نکته را اضافه کنیم که هر فردی با داشتن اطلاعات حساب شما اعم از نام کاربری و رمز عبود قادر به حذف اکانت اینستاگرام شما است. پس در حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی خود مراتب امنیتی را رعایت فرمایید.

آیا حذف اکانت اینستاگرام با فیسبوک امکانپذیر است؟

پاسخ این سوال نیز خیر است. تنها امکانی که فعلا در این رابطه وجود دارد این است که ارتباط این دو پلتفرم را قطع کنید تا هنگام انتشار یک پست در یکی از آن‌ها، پست شما در پلتفرم دیگری منتشر نشود.

چگونگی حذف اکانت اینستا از گوگل

اگر بتازگی اقدام به حذف موقت اکانت اینستا یا حذف دائمی اکانت اینتساگرام خود کرده‌اید و هنوز با جستجوی نام اکانت خود در موتورهای جستجو مانند گوگل یا بینگ، آدرس صحفه خود را مشاهده می‌کنید، باید به شما بگوییم که باید چند روزی منتظر باشید تا صفحه شما از نتایج موتورهای جستجو نیز حذف گردد. در واقع روبات‌های موتورهای جستجوگر پس از آنکه با صفحه دلیت شده شما روبرو می‌شوند، آن را از نتایج خود حذف می‌کنند. در نظر داشته باشید که شما نمی‌توانید هیچ اقدامی برای تسریع این موضوع انجام دهید؛ پس کمی شکیبا باشید!

سخن آخر

شما در این نوشتار آموختید که روش‌های حذف موقت و دائمی اکانت اینستا چیست و چگونه اکانت اینستا خود را حذف کنید. شما عزیزان می‌توانید سوالات خود را پیرامون موضوع حذف اکانت اینستا با کارشناسان ما در بخش نظرات در میان بگذارید و پاسخ خود را در اسرع وقت دریافت نمایید. ضمنا می‌توانید “سوال های چالشی برای استوری اینستاگرام؛ سوال باحال، خنده دار و جالب” و همچنین “چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟” را نیز مطالعه بفرمایید.

منبع ستاره
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود