تفاوت اکانت شخصی و بیزینس در اینستاگرام

0

این روزها اینستاگرام به تنهایی تقریباً مترادف با بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. دلیل این امر را می توان امکاناتی دانست که این برنامه در اختیار کاربران خود قرار می دهد. علاوه وجود یک میلیارد کاربران فعال در این پلتفرم نیز آن را به یک فرصت درخشان برای بازاریابی تبدیل کرده است.

فرق بین اکانت تجاری و شخصی اینستاگرام

این روزها اینستاگرام به تنهایی تقریباً مترادف با بازاریابی در شبکه های اجتماعی است. دلیل این امر را می توان امکاناتی دانست که این برنامه در اختیار کاربران خود قرار می دهد. علاوه وجود یک میلیارد کاربران فعال در این پلتفرم نیز آن را به یک فرصت درخشان برای بازاریابی تبدیل کرده است. در این مطلب به بررسی تفاوت های عمده اکانت شخصی و بیزینس در اینستاگرام میپردازیم

ابتدا باید اشاره کنیم که حساب شخصی و بیزنس قابلیت های کلی مشابهی دارند. بنابراین برای ساخت اکانت بیزینس و کار با آن کافیست کار با اینستاگرام را بلد باشید. اما اگر کار با این پلفترم را نمی دانید هم می توانید از آموزش اینستاگرام در وبلاگ ژاکت استفاده کنید. اما در کنار شباهت های کلی، تفاوت هایی نیز در این دو نوع اکانت دیده می شود. در ادامه ۴ مورد از مهمترین این تفاوت ها را بررسی می کنیم.

۱.حریم خصوصی

عمده قابلیت هایی که در اکانت بیزینس اینستاگرام موجود است، در حالتی کار می کنند که اکانت مد نظر Public یا عمومی باشد. اما در حساب های شخصی کاربران دغدغه ای از بابت Private کردن صفحه خود نخواهند داشت. با وجود این امر شاید به نظر برسد که میزان امنیت و حریم خصوصی حساب های تجاری پایین خواهد آمد.
اما نکته اینجاست که حدوداً ۵۰% از کاربران اینستاگرام هر روز از یک اکانت تجاری در اینستاگرام دیدن می کنند. پس می توان گفت محدودیت حساب تجاری در پرایویت کردن صفحه، ارزش جذب حجم بالای مخطبان و همینطور بهره مندی از قابلیت های فوق العاده اکانت تجاری را خواهد داشت.

۲. گزینه “Contact”

یکی از گزینه هایی که منحصراً در حساب های بیزینس اینستاگرام دیده می شود، گزینه “Contact” است. هدف از طراحی این گزینه در حساب تجاری برقراری ارتباط با کاربران به راحت ترین شکل ممکن است.
کسب و کارها می توانند در این قسمت اطلاعاتی مانند ایمیل و شماره تماس را وارد کنند. با این کار وقتی کاربر گزینه Contact را انتخاب می کند، علاوه بر این که اطلاعات فوق را می بیند، می تواند فقط با انتخاب آنها، سریعاً با آن مجموعه ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال اگر کاربر شماره تماس را انتخاب کند، مستقیماً با آن شماره تماس گرفته خواهد شد.
حساب بیزنس اینستاگرام

۳.قابلیت “Swipe up” با داشتن ۱۰ هزار فالور

اگر در اکانت تجاری خود حداقل ۱۰هزار فالور داشته باشید، می توانید لینکی را مستقیماً در استوری خود قرار دهید. به این ترتیب که در استوری به کاربران می گویید که برای دسترسی به یک محصول، خدمات و … مشخص، کافیست آن استوری را به سمت بالا بکشند. سپس آدرس اینترنتی مد نظر را به آن استوری لینک می کنید. با این کار یک فلش کوچک پایین صفحه ظاهر می شود که کاربر را برای بالا کشیدن استوری هدایت می کند. این قابلیت که به آن ” Swipe up” می گویند، از مهم ترین نقاط تفاوت اکانت شخصی و بیزینس در اینستاگرام است.
بزرگترین امتیاز این ویژگی دسترسی بسیار راحت و سریع کاربران به وب سایت کسب و کار و به خصوص به یک محصول مشخص است.
قابلیت Swipe up اینستاگرام

۴.دسترسی به اطاعات لازم برای طراحی استراتژی بازاریابی

همانطور که می توانید پیشبینی کنید، مهمترین تفاوت اکانت شخصی و بیزینس در اینستاگرام وجود قابلیت های لازم برای تجزیه و تجلیل وضعیت پیشرفت کسب و کار در حساب تجاری است. یکی از برجسته ترین این قابلیت ها نیز نمایش بخش ” insights” است. به طور کلی اطلاعات این بخش را می توان به سه بخش تقسیم کرد که در ادامه آنها را بررسی می کنیم.

اطلاعات محتواها

این بخش به تعامل کاربران با پست ها و استوری ها مربوط می شود. در این بخش می توانید اطلاعات زیر را مشاهده کنید:
 • Reach:تعداد کاربران که پست ها را مشاهده کرده اند (تعداد کاربران و نه تعداد دفعات)
 • تعداد نمایش محتوا در صفحه نمایش مخاطبان
 • تعداد دفعاتی که پروفایل مشاهده شده است
 • لایک ها
 • کامنت ها
 • دفعات سیو کردن محتوا توسط کاربران
طبیعتاً با داشتن این اطلاعات در مورد هر یک از محتواها، می توانید در هر دوره زمانی محتواهای محبوب را شناسایی کنید.

اطلاعات تعامل کاربران با صفحه

این بخش اطلاعات insights نیز شامل اطلاعاتی درباره میزان تعامل کاربران با صفحه اینستاگرام مد نظر است. مهم ترین اطلاعات این بخش نیز شامل موارد زیر است:
 • میزان بازدید از پروفایل
 • تعداد کلیک هایی که روی لینک های موجود در صفحه شده است
 • میزان تعامل کاربران از طریق اطلاعات موجود در “Contact”
 • تعداد مشاهده پست ها (با احتساب اکانت های تکراری)

اطلاعات مشخصات فالورها

این بخش اطلاعات insights نیز شامل اطلاعات آماری ارزشمندی پیرامون فالورهاست. به کمک این اطلاعات می توانید محتواها را متناسب با ویژگی های کاربران تولید کنید. این اطلاعات نیز عبارتند از:
 • سن کاربران
 • جنسیت کاربران
 • کشوری که کاربران در آن ساکن هستند
 • زمانی که کاربران بیشترین مشاهده را از صفحه شما دارند

اطلاعات مشخصات فالورها

به طور کلی قابلیت های حساب تجاری و به خصوص اطلاعات موجود در بخش insights که مهم ترین تفاوت اکانت شخصی و بیزینس در اینستاگرام است، راهنمای بسیار کارآمدی برای تولید محتوا و طراحی استراتژی بازاریابی هستند. بنابراین داشتن یک اکانت بیزینس اینستاگرام، می تواند قدم بزرگی برای رشد کسب و کارتان باشد.در پایان بهتر است بدانید در کنار شبکه اجتماعی وجود یک سایت می تواند در افزایش فروش شما تاثیر بسزایی داشته باشد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مقاله آموزش کامل ساخت فروشگاه اینترنتی را حتما مطالعه کنید.

تفاوت اکانت شخصی و بیزینس در اینستاگرام

منبع نمناک
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود