نرم افزار CRM چطور میتواند فروش شما را متحول کند؟

0

ک سیستم CRM که به شکل مناسبی پیاده سازی شده باشد، میتواند ابزاری فوق العاده مفید برای افزایش قابل توجه فروش شما به حساب بیاید.

نرم افزار CRM مناسب برای کارشناسان فروش چه ویژگی هایی دارد؟

سرعت معرفی فناوری های جدید این روزها بسیار زیاده شده است. به طوری که تقریبا هر هفته شاهد معرفی یک اپلیکیشن یا نرم افزار جدید هستیم که ویژگی های قابل توجهی را برای بهبود بهره وری و کارایی کسب و کار ها فراهم میکند. اگرچه بعضی از این فناوری ها نسبت به بقیه مفیدتر هستند، اما یکی از فناوری هایی که پایِ ثابت هر کسب و کاری محسوب می شود، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا همان CRM است.

یک سیستم CRM که به شکل مناسبی پیاده سازی شده باشد، میتواند ابزاری فوق العاده مفید برای افزایش قابل توجه فروش شما به حساب بیاید. این نرم افزار تمامی تعاملات و ارتباطات نماینده های فروش با مشتریان فعلی و بالقوه را ردیابی و مدیریت می کند. این ابزار همچنین فرصت های فروشی که ممکن است نیاز به پیگیری و تقویت داشته باشند را مشخص می کند.

نرم افزار CRM چه مزایایی برای کارشناسان فروش دارد؟

۱.سهولت مدیریت سرنخ برای کارشناسان فروش

کارشناسان فروش می توانند به صورت خودکار سرنخ ها را از منابع مختلف ثبت و آنها را با توجه به خصوصیات دموگرافی، رفتار خرید، سلایق و ترجیحات مشتری بالقوه بخش بندی کنند. این کار به راحتی در ماژول سرنخ نرم افزار CRM دانا قابل انجام است. کارشناسان فروش میتوانند با دریافت بینش لازم از بخش بازاریابی، فرایند فروش را با ارائه بهترین پاسخ به هر کدام از سرنخ ها، بهبود بخشند.

۲.مدیریت فعالیت های زمان بندی شده و یا انجام شده

مدیریت فعالیت زندگی کارشناسان فروش را ساده تر می کند! این ابزار سوابق فعالیت های انجام شده یا زمان بندی شده یک کارشناس فروش را ثبت می کند. این قابلیت در نرم افزارهای CRM شانسِ از دست رفتنِ یک فرصت را کاهش می دهد.
این ویژگی امکان پیگیری آسان تر جلسات، تماس ها، وظایف و هر فعالیت زمان بندی شده دیگری را در دسترس قرار می دهد. علاوه بر این، نرم افزار CRM برای کارشناسان فروش قابلیت یکپارچه سازی با تلفن و سایر پیام رسان ها را ارائه میدهد، و کارشناسان میتوانند به راحتی با مشتریان خود تماس بگیرند و خدمات بهتری را ارائه دهند.
مدیریت زمانبندی با دانا

۳.امکان دسترسی کارشناسان فروش به اطلاعات متمرکز مشتریان

قبل از هر تماس مربوط به فروش، کارشناس فروش باید تمامی اطلاعات مرتبط با مشتری را در اختیار داشته باشند. کارشناسان فروش باید بدانند مشتری چه سلایق و ترجیحاتی دارد و با توجه به تماس های قبلی، نسبت به چه محصولاتی تمایل دارد. این موضوع می تواند زمان تماس را به صورت موثر کاهش دهد و به کارشناس اجازه دهد با مشتری به شکل شخصی سازی شده تعامل داشته باشد.

۴. مدیریت کارآمد پایپ لاین فروش

پایپ لاین فروش میتواند پتانسیل فروش به مشتریان بالقوه را بهبود می بخشد. این ویژگی همچنین به کارشناسان فروش کمک می کند تا حرکت رو به جلوی سرنخ های فروش از یک مرحله به مرحله بعدی را به شکل بهتری انجام دهد و در صورت نزدیک شدن به مرحله بستن فروش، از آن مطلع شوند.
وقتی اطلاعات به شکل ساده ای مانند نمودارها نمایش داده شود، مدیران فروش می توانند میزان فروش و پتانسیل بسته شدن فرصت های فروش را اندازه گیری کنند و ببینند آیا کارشناسان فروششان به تارگت های روزانه، هفتگی یا ماهیانه دست یافته اند یا خیر.
مدیریت لاین فروش با دانا

۵.یکپارچگی بین فروش و بازاریابی

یک مشتری به دنبال کیفیت عالی است. برای ایجاد روابطی با کیفیت با مشتری، هر دو بخش فروش و بازاریابی باید با یک هارمونی مشخص کار کنند. ویژگی های اتوماسیون بازاریابی در CRM به تیم بازاریابی اجازه می دهد تا سرنخ ها را بدون هرگونه تلاش اضافی، به تیم فروش انتقال دهد. تیم فروش سپس با انجام فعالیت های مناسب، تلاش می کند این سرنخ ها به فروش منتهی شوند.

۶.ارائه گزارش های جامع در نرم افزار سی آر ام

گزارش هایی که در نرم افزار CRM تولید می شوند به کارشناسان و مدیران فروش دیدی یکپارچه از اطلاعات فروش مهم شامل تارگت های تعیین شده و اطلاعات ارزیابی عملکرد را ارائه می دهند. با استفاده از یک داشبورد شخصی سازی شده، کارشناسان فروش به راحتی می توانند پیشرفت خود را ردیابی کنند. نرم افزار CRM راهکاری آسان را در اختیار کارشناسان فروش قرار می دهد تا عملکرد خود را ارزیابی و برای پیشرفت بیشتر، تلاش کنند.

افزایش بهره وری با استفاده از نرم افزار CRM

استفاده از یک سیستم CRM، بهره روی بین کارشناسان فروش را افزایش می دهد، اطلاعات مشتریان بالقوه را به صورت متمرکز نگهداری می کند، به تیم فروش اجازه می دهد قراردادهای بیشتری را نهایی کنند و روابط تجاری خود با مشتریان را بهبود ببخشند. ببینید چطور می توانید میزان ادراک کارشناسان فروش نسبت به نرم افزار CRM را افزایش دهید و سیستمی را پیاده سازی کنید تا نرخ تبدیل را بهبود ببخشد و بر روی عملکرد کلی کسب و کارتان تاثیرگذاری مثبت داشته باشد.اگر همچنان درمورد تاثیرات مثبت این نرم افزار، بر کسب کار خود تردید دارید میتوانید از نرم افزار CRM رایگان استفاده کنید.

نرم افزار CRM چطور میتواند فروش شما را متحول کند؟

منبع نمناک
شاید این موارد نیز مورد علاقه شما باشد
نظر بدهید

توجه داشته باشید که آدرس ایمیل نمایش داده نمی شود.

توجه داشته باشید پس از تایید نمایش داده می شود